Trwa ładowanie...
09-05-2014 03:33

Polsko-brytyjskie "Dzwony wojny"

Share
Polsko-brytyjskie "Dzwony wojny"Źródło: mat. promocyjne
d2l64g5

12 maja wystartują zdęjcia do serialu "Dzwony wojny". To już druga, po "Szpiegach w Warszawie", produkcja, za której realizację odpowiadają TVP i BBC Worldwide.

Bohaterami serialu będą dwaj bardzo młodzi ochotnicy, którzy wyruszają na I wojnę światową. Są przekonani, że potrwa ona najwyżej kilka miesięcy. Na polu bitwy dojrzeją, stracą przyjaciół i znajdą miłość.

W głównych rolach wystąpią Paddy Gibson i Jack Lowden. Partnerować im będą Sabrina Bartlett i debiutująca na ekranie Polka Erika Karkuszewska, studentka warszawskiej Szkoły Teatralnej.

Autorem scenariusza "Dzwonów wojny" jest Tony Jordan ("Życie na Marsie", "Przekręt"). Za kamerą stanie Brendan Maher ("Po burzy", "Zbrodnia w wyższych sferach"). Za zdjęcia odpowiadać będą Jacek Petrycki ("Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł", "Boisko bezdomnych") i Tomasz Naumiuk ("Krew z krwi", "Prawo Agaty", "Być jak Kazimierz Deyna"). Polskim producentem serialu jest Apple Film Production.

BBC Worldwide weźmie na siebie obowiązki związane z międzynarodową dystrybucją. Produkcja pojawi się równolegle na antenach TVP 1 i BBC 1 - już w listopadzie. Telewizje planują kilka wersji montażowych: pięcio-, cztero- i dwuodcinkową.

d2l64g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l64g5
d2l64g5