Trwa ładowanie...
22-05-2006 13:03

Ponad 40 tys. osób w 'Dniu Otwartym TVP'

Ponad 40 tys. osób w 'Dniu Otwartym TVP'
d1t7fwe
d1t7fwe

Koncert zespołu 'Leszcze' zakończył w niedzielę tegoroczny Dzień Otwarty w Telewizji Polskiej w Warszawie.

Ponad 12 tys. gości miało okazję obejrzeć w Warszawie telewizyjne studia, rekwizytornie i hale zdjęciowe. W 4 największych studiach z elementami scenografii najpopularniejszych programów i seriali widzowie mogli spotykać się z prezenterami, dziennikarzami i aktorami oraz obejrzeć występy zespołów muzycznych. Młodzi widzowie zapoznali się ze sztuką tworzoną przez zwycięzców programu stypendialnego TVP „Dolina kreatywna”. Dzieci miały możliwość spotkać się z postaciami ulubionych programów, obejrzeć najpopularniejsze bajki, a także uczestniczyć w wielu konkursach i zabawach. Relacje z Dnia Otwartego były na wszystkich antenach TVP. Transmisje realizowała także Telewizja Interaktywna iTVP.

- Mimo nie najlepszej pogody swoją telewizję przyszła odwiedzić rekordowa liczba widzów. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty w przyszłym roku– powiedział Marcin Bochenek – członek Zarządu TVP.

Oddziały terenowe TVP odwiedziło prawie 30 tys. osób.

W OTV Poznań dzięki autorom programu „Medycyna i Ty” widzowie stacji mogli zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru we krwi. Natomiast autorzy programu „Moto-wizje” zaprezentowali niespotykane na co dzień auta i motocykle. Najmłodszym podobały się pokazy sprzętu specjalistycznego straży pożarnej, psów ratowniczych i psich zaprzęgów. Przez cały dzień licytowano piłki z podpisami polskich kadrowiczów i zawodnikami wielkopolskich drużyn piłkarskich. Pieniądze z tych licytacji i ze zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy z Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi trafią do Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej szpitala przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

d1t7fwe

W OTV Białystok żeglarze pokazywali sposoby wiązania węzłów i zapoznawali z zasadami bezpiecznego wypoczynku na wodzie. Zaprezentowano sprzęt do nurkowania. Natomiast policjanci z Komendy Wojewódzkiej m.in. zapoznali widzów z nowoczesnym sprzętem oraz bezpłatnie znakowali rowery, aparaty cyfrowe i telefony komórkowe.

W OTV Bydgoszcz można było przyjrzeć się tresurze psów policyjnych, były też specjalne psy do dogoterapii. Dzieci mogły też pojeździć konno, wspinać się po specjalnej ściance lub turlać w wielkiej przezroczystej kuli.

Na odwiedzających w OTV Opole czekały profesjonalnie przygotowane warsztaty dziennikarskie przygotowane przez redaktorów stacji. Każdy mógł spróbować sił czytając przed kamerą wcześniej przygotowany tekst o tematyce sportowej.

W OTV Rzeszów atrakcją była możliwość przejażdżki quadami, a w OTV Katowice – możliwość zrobienia zdjęć, które natychmiast zamieszczano na stronie internetowej oddziału.

d1t7fwe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t7fwe