Trwa ładowanie...
10-10-2006 16:10

Ponad 7 mln dolarów za rekwizyty ze "Star Treka"

Ponad 7 mln dolarów za rekwizyty ze "Star Treka"
d1zghe0
d1zghe0

Ponad tysiąc rekwizytów pochodzących z serialu science-fiction "Star Trek" wystawił na weekendowej aukcji nowojorski dom aukcyjny Christie's. Ku zaskoczeniu organizatorów, którzy nie spodziewali się aż tak wysokich sum, zaoferowane przedmioty sprzedano za łączną kwotę 7 107 040 dolarów.

Impreza przyciągnęła licznych fanów serii. Wielu z nich do domu aukcyjnego na Manhattanie przyszło przebranych w stroje filmowe.

Pod młotek trafiły kostiumy, figurki i inne pamiątki związane z tym, kręconym od 1966 roku, serialem telewizyjnym czy nakręconymi na jego podstawie filmami pełnometrażowymi. Największe zainteresowanie kupujących wzbudził prawie dwumetrowy model statku kosmicznego Enterprise z 1987 roku, którego używano do zdjęć w serii "Star Trek: Następne Pokolenie". Sprzedano go za 576 tysięcy dolarów.

40 LAT STAR TREK W NASZEJ GALERII Licytujący sporo zapłacili również za replikę fotela kapitana James T. Kirka, dowódcy Enterprise z pierwszej edycji serialu. Mebel sprzedano za 62 400 dolarów.

Licytację prowadzono również w Internecie.

"Star Trek" został po raz pierwszy wyemitowany w telewizji amerykańskiej 8 września 1966 roku. Do dziś zrealizowano 6 seriali, w tym jeden animowany. Na motywach oryginalnej serii nakręcono też 10 filmów pełnometrażowych.

d1zghe0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zghe0