Trwa ładowanie...
d2vo3np

Ponad nami tylko niebo

Najnowsze informacje
2.9
(14 głosów)
Oceń:
d2vo3np
Share
Zdjęcie

„Ponad nami tylko niebo” (niem. Über uns das All, tytuł międzynarodowy - Above Us Only Sky) to niemiecki dramat z 2011 roku w reżyserii i według scenariusza Jana Schomburga. Muzykę skomponowali Steven Schwalbe i Tobias Wagner.

Po śmierci ukochanego męża Martha (w tej roli Sandra Hüller) dowiaduje się, że tak naprawdę nigdy go nie znała; że był zupełnie innym człowiekiem. Życie, którym żyła Martha to farsa i pasmo kłamstw – Paul wymsknął się z niego drastycznie, szybko, nie zostawiając niemal śladu. Kiedy próbuje się pozbierać, poznaje Alexandra a jego prosty gest natychmiast przypomina jej Paula. Czy nowy mężczyzna będzie umiał wypełnić pustkę, zostawioną przez poprzedniego? Martha związuje się z mężczyzną, ale nic już nie jest takie samo.

Dla Schomburga film stanowi reżyserski debiut. Umiejętnie podkreśla targające bohaterką emocje i angażuje widza w jej kolejne życiowe wybory. „Ponad nami tylko niebo” jest laureatem tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obraz zdobył nagrodę Europa Cinemas Label.

W filmie zagrali również: Georg Friedrich jako Alexander Runie, Felix Schmidt-Knopp - Paul Sabel, Kathrin Wehlisch – Trixi, Valery Tscheplanowa – Anja, Stephan Grossmann - Bruno Heimann, Aljoscha Stadelmann – Bernd, Martin Reinke - Prof. Gellendorf, Verena Plangger - Pani Blume.

Ponad nami tylko niebo
Tytuł oryginalny

Uber uns das All

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

17.02.2012

Czas trwania

88 min.

Obsada
d2vo3np

Podziel się opinią

Share
d2vo3np
d2vo3np
d2vo3np
d2vo3np