Trwa ładowanie...

Porozunienie Moniki Olejnik z TVP

Share
Porozunienie Moniki Olejnik z TVP
dwg6mr1

Monika Olejnik porozumiała się z TVP i przyjęła propozycję prowadzenia swojego programu o 23.15 - nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik". Tę informację gazeta potwierdziła w trzech niezależnych od siebie źródłach.

Porozumienie w tej sprawie ma zostać podpisane w ciągu dwóch, trzech dni. Finalne rozmowy rozpoczęły się w ostatnią sobotę. W poniedziałek były kontynuowane. Rozmawiali w tej sprawie zastępca dyrektora TVP1 ds. publicystyki Paweł Nowacki oraz prawnik wyznaczony przez Monikę Olejnik Paweł Rymarz. Jak informuje gazeta Olejnik do piątku jest na urlopie.

"Dziennik" z Nowackim rozmawiał przed spotkaniem. - Nasza propozycja dla redaktor Olejnik jest aktualna i nie zmieniła się: start "Prosto w oczy" o 23.15. Jeśli Monika Olejnik jej nie przyjmie, nie będzie miała programu. Rozmowy są jednak zaawansowane i jesteśmy bardzo blisko porozumienia - mówi Nowacki.

Według informacji gazety pora emisji nie jest już kością niezgody między stronami. Dziennikarka chce teraz wynegocjować gwarancję pojawienia się swojego programu w następnej, wiosennej ramówce. Monika Olejnik już przed wyjazdem na urlop informowała swoich bliskich znajomych, że zostaje w TVP z programem o godzinie 23.15.

dwg6mr1

- Musiałoby się wydarzyć coś nadzwyczajnego, by o zgody nie doszło - mówi osoba zbliżona do kierownictwa TVP.

Porozumienie oznacza zakończenie sporu pomiędzy Moniką Olejnik a TVP trwającego od ponad miesiąca. Gdy w lipcu kierownictwo telewizji publicznej przygotowywało jesienną ramówkę, zaproponowano, by jej audycja rozpoczynała się o 23.30.

Dziennikarka Roku 1998 uznała to za chęć pozbycia się jej z TVP i stwierdziła, że oferta jest nie do zaakceptowania - przypomina "Dziennik".

dwg6mr1

Podziel się opinią

Share
dwg6mr1
dwg6mr1