Trwa ładowanie...
d1e0wt6
12-12-2006 19:03

Pozew rasistów na Borata oddalony

d1e0wt6
d1e0wt6

Sędzia Joseph S. Biderman odrzucił żądania dwóch studentów dotyczące filmu "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej". Młodzieńcy chcieli by z obrazu wycięto sceny z ich udziałem i zakazano wydania wersji DVD.

W pozwie przeciwko studiu 20th Century Fox dwaj studenci z Karoliny Południowej twierdzili, że zostali spojeni alkoholem i dlatego wygłaszali seksistowskie i rasistowskie uwagi a następnie także pod wpływem alkoholu podpisali zgodę na użycie tych scen w komedii. Ponadto mężczyźni rzekomo zostali zapewnieni, że film nie będzie pokazywany w USA.

- Zostaliśmy wystawieni na pośmiewisko - brzmi ich oficjalne stanowisko. - Zostaliśmy upokorzeni i przeżywamy zarówno fizyczną jak i psychiczną udrękę.

Sędzia Joseph S. Biderman oddalił żądanie studentów dotyczące wycięcia scen oraz zakazu dystrybucji DVD. Sprawa o odszkodowanie będzie toczyć się dalej, ale jak na razie sędzia nie wyznaczył kolejnego terminu.

Film "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej" miał premierę w Polsce 24 listopada. Na całym świecie przyniósł dotychczas dochód w wysokości 214 milionów dolarów.

d1e0wt6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e0wt6