Prawdziwa historia. Liczba jego ofiar mogła przekroczyć 100 osób
Zrealizowana w ubiegłym roku "Randka w ciemno" nie doczekała się kinowej premiery w Stanach. Bardzo dobre opinie krytyków po uroczystej premierze filmu na festiwalu w Toronto nie wystarczyły. W Polsce wstrząsającą historię wielokrotnego mordercy i jego niedoszłej ofiary będzie można jednak zobaczyć w kinach. Premiera już 11 października.
Nominowana do Oscara za rolę w filmie "W chmurach", gwiazda "Pitch Perfect", Anna Kendrick od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie śpiewem i aktorstwem. Na deskach Broadwayu zadebiutowała, gdy miała zaledwie 12 lat, w pierwszej kinowej produkcji pojawiła się pięć lat później. Za sprawą sagi "Zmierzch" i musicalowej serii "Pitch Perfect" zyskała dużą popularność, ale nie chciała zostać typową hollywoodzką gwiazdą. Bardziej zależało jej na teatrze, w filmie spełniała się w niezależnych produkcjach. Chciała też zostać reżyserką.
W jej przypadku marzenia się spełniły. W 2022 roku Kendrick rozpoczęła zdjęcia do swojego pierwszego filmu - "Randki w ciemno" ("Woman of the Hour"). Thriller opowiada historię poszukującej pracy aktorki Cheryl Bradshaw, która otrzymuje propozycję udziału w programie randkowym "The Dating Game". Z braku lepszych propozycji, przyjmuje ją. Podczas programu dziewczyna zwraca uwagę na jednego z trzech uczestników, który wyróżnia się ujmującym sposobem bycia i inteligentnymi odpowiedziami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
RANDKA W CIEMNO | Oficjalny zwiastun | Kino Świat
Film Anny Kendrick został oparty na faktach, więc nie jest zaskoczeniem, że za tą uroczą powierzchownością skrywał się psychopatyczny morderca. Rodney Alcala nazywany był "randkowym zabójcą" lub "zabójcą z Randki w ciemno". W 1978 roku wystąpił w popularnym programie telewizyjnym "The Dating Game", gdzie przedstawił się jako odnoszący sukcesy fotograf, a także miłośnik spadochroniarstwa i motocykli. Cheryl Bradshaw ostatecznie nie umówiła się z nim na randkę. Twierdziła, że po programie mężczyzna wydał jej się dziwny. Najprawdopodobniej ocaliła tym samym swoje życie.
Rodney Alcala w 2010 roku został skazany na karę śmierci (egzekucja nie doszła do skutku) za uprowadzenie i zamordowanie w Kalifornii 12-letniej dziewczynki oraz czterech młodych kobiet. Przestępstwa zostały dokonane na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Ascali udowodniono jeszcze dwa inne morderstwa, których dokonał wcześniej w Nowym Jorku. Śledczy podejrzewali jednak, że liczba jego ofiar była znacznie większa i mogła przekroczyć nawet 100 osób.
"’Randka w ciemno’ to ambitna próba oddania głosu ofiarom szaleństwa Alcali. W swoim reżyserskim debiucie Kendrick zrealizowała bardzo dojrzały, inteligenty film, który spełnia oczekiwania miłośników dobrego kina i kryminalnych opowieści" – napisała Lovia Gyarkye z "The Hollywood Reporter".
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o krwawej jatce w "Obcy: Romulus", przeżywamy szok po serialu "Szympans, moja miłość" i wydajemy wyrok na nowym sezonie "Pierścieni Władzy". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: