WP

Prawie milion widzów na "Klerze". Najlepszy wynik w polskich kinach od 30 lat! [BOX OFFICE]

Długo wyczekiwany "Kler" rozbił bank. Polacy tłumnie ruszyli do kin, aby obejrzeć najbardziej kontrowersyjny polski film ostatnich lat. W weekend otwarcia zobaczyło go 935 357 widzów. To najlepszy wynik w polskim kinie po 1989 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Kler"
Kadr z filmu "Kler" (Materiały prasowe)
WP

"Kler" jest najgłośniejszą premierą tej jesieni. Jedni chcą go zobaczyć, by sprawdzić, czy Kościołowi wreszcie się dostanie. Inni chcą znaleźć powód do skrytykowania najnowszego filmu Smarzowskiego. Z powodu atmosfery skandalu, jaka towarzyszy "Klerowi", wielu chce zobaczyć film, aby po prostu przekonać się, o co cały ten hałas.

Pomimo prób blokowania premiery filmu w niektórych miejscowościach, "Kler" zobaczyło w ten weekend 935 357 widzów.

"Kler" swoim świetnym wynikiem zdeklasował "Pięćdziesiąt twarzy Greya", które w 2015 r. zanotowały najlepszy weekend otwarcia w polskim kinie. Ekranizację słynnej powieści erotycznej zobaczyło wówczas 834 tys. widzów, a w sumie 1 mln 814 tys.

WP

Dla porównania: "Wołyń": do tej pory największy sukces kasowy w dorobku Smarzowskiego, w weekend otwarcia zobaczyło 229 tys. widzów. W sumie wybrało się na niego do kina prawie 1,5 mln. "Drogówkę" w weekend otwarcia obejrzało 176 tys. a w sumie 1 mln widzów.

Sukces "Klerowi" wróżono na długo przed premierą. Film był na ustach wszystkich. Ale nie wszyscy trzymali za niego kciuki. Niektórzy zarzucali mu, że jest wybiórczy i pokazuje nieprawdę. Próbowano udowadniać, że po prostu nie jest dobrym filmem i że uderza w polską tradycję. Również na festiwalu w Gdyni "Kler" wywołał skandal, gdy prezes Radia Gdańsk postanowił nie przyznać Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu. Liderem w tym rankingu był w chwili podejmowania decyzji właśnie "Kler".

WP

Ale to wszystko sprawiło, że film zyskał jeszcze większą popularność. Polacy czekali na ten film. Rekord otwarcia jest tego najlepszym dowodem.

Zobacz także: Wiemy, co Polacy sądzą o filmie "Kler"

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP