Trwa ładowanie...
d9apxu0
Aktualności

Premiera 'Lekcji białoruskiego'

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera 'Lekcji białoruskiego'
d9apxu0

Dofinansowany przez PISF na pierwszej sesji dokument "Lekcja białoruskiego" w reżyserii Mirosława Dembińskiego 26 listopada zostanie wyemitowany w 1 Programie TVP.

"Lekcja białoruskiego" będzie także pokaza w kinie "Luna" w Warszawie podczas debaty zatytułowanej "Czy Białoruś leży w Europie?", w której udział wezmą opozycyjni politycy białoruscy i polscy europalamentarzyści. Spotkanie odbędzie się 23 listopada o godzinie 20.00.

"Lekcja białoruskiego" to film, który opowiada o dramatycznych wydarzeniach związanych z wyborami prezydenckimi na Białorusi. Przedstawia walkę młodych Białorusinów przeciwko reżimowi Łukaszenki. Konspiracyjne akcje, demonstracje, brutalna pacyfikacja społecznego protestu pokazane są od środka, z punktu widzenia młodych opozycjonistów. Dzięki temu powstał bardzo emocjonalny obraz politycznej sytuacji w ostatnim totalitarnym państwie w Europie.

d9apxu0

Po pokazie w kinie "Luna" będzie można spotkać się z białoruskimi bohaterami filmu oraz posłuchać zespołu "Partyzancka Szkoła".

"Lekcja białoruskiego" otrzymała nagrodę "dla najlepszego filmu z Europy Wschodniej" na 49 Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku (Niemcy).

Emisja w TVP 1 26 listopada o godzinie 16.00.

Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego producentami są Studio Filmowe Everest oraz TVP.

foto PISF

d9apxu0

Podziel się opinią

Share
d9apxu0
d9apxu0