Trwa ładowanie...
13-09-2006 15:26

Prezes Ochódzki i Klub Sportowy 'Tęcza'

Prezes Ochódzki i Klub Sportowy 'Tęcza'
d29mjvw
d29mjvw

Już dziś teren warszawskiego Klubu Sportowego „Skra” zmieni się w legendarną „Tęczę” kierowaną przez niezatapialnego prezesa Ryszarda Ochódzkiego. To ostatnie chwile, aby napis KS „Tęcza” mógł uświetnić to miejsce.

Twórcy „Rysia” , komedii w reżyserii Stanisława Tyma, wykorzystali moment tuż przed generalną przebudową tego obiektu. Producentka filmu Roma Hulewicz powiedziała:

„- Bardzo długo szukaliśmy takiego stadionu i to wcale nie dlatego, że ze sportem w Polsce jest tak fantastycznie a kluby jak „Tęcza” już nie istnieją. Przede wszystkim chodziło o miejsce mocno wtopione w centrum miasta, skąd widać Pałac Kultury i Nauki. Tam także będą kręcone sceny”.

Zaraz po zakończeniu zdjęć „Skrę” czeka wielka przebudowa. Firma Global Partners Investment Fund postanowiła zainwestować nie tylko w tereny klubu, ale i w sam klub. Jej marzeniem jest reaktywowanie licznych, zasłużonych dla Warszawy sekcji sportowych.

Ale plany inwestorskie idą znacznie dalej. Global Partners Investment Fund chce, aby w miejscu gdzie obecnie znajdują się zrujnowane obiekty rodem z „Misia” Barei, powstał projekt światowej klasy, promujący stolicę wraz z jej kulturą i sportem.

d29mjvw

Na nowej „Skrze” ma być bardzo zielono, a w zieleń zostaną wtopione budynki o przeznaczeniu sportowym, mieszkaniowym oraz kulturalno-oświatowym. „Skra” będzie miała szansę odżyć i na stałe zaistnieć na rekreacyjnej mapie Warszawy. Nad projektem pracuje światowej klasy zespół architektów i urbanistów.

W najbliższych miesiącach Global Partners zaprezentuje publicznie wstępny projekt zagospodarowania terenu. Powstanie tu zupełnie nowy, otwarty i przyjazny dla mieszkańców, kawałek Warszawy.

Tak więc „Ryś” i prezes Ochódzki wprowadzą w rzeczywistość nowej Polski nie tylko filmowy klub „Tęcza”, ale i najprawdziwszą „Skrę”. By stała się „Skrą” na miarę naszych czasów…

Zdjęcie: Marcin Makowski, Fabryka Obrazu.

d29mjvw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29mjvw