Trwa ładowanie...
15-01-2017 06:00

Program TV na niedzielę: "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Gangi Nowego Jorku" i "Szósty zmysł"

W niedzielny wieczór w telewizji czeka nas wysyp hitów, między innymi „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” i „Gangi Nowego Jorku”, zaś miłośnicy seriali powinni zwrócić szczególną uwagę na „Manor House”, emitowany na antenie Telewizji WP. Co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 15 stycznia?

Program TV na niedzielę: "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Gangi Nowego Jorku" i "Szósty zmysł"Źródło: Materiały prasowe
db32707
db32707

Jeden z najsłynniejszych thrillerów w historii kina, który dał się zapamiętać za sprawą zaskakującego zwrotu akcji. Doktor Malcolm Crowe (Bruce Willis)
jest psychologiem dziecięcym, który próbuje dojść do siebie po brutalnym ataku jednego ze swoich pacjentów. W ramach własnej psychicznej rekonwalescencji stara się pomóc małemu chłopcu, który twierdzi, że widzi zmarłych.

„Korczak”

Zapomniany film Andrzeja Wajdy i ekranowy debiut Anny Muchy. "Korczaka" warto porównać do powstałej kilka lat później "Listy Schindlera" - czerń i biel, Holocaust, poświęcenie jednostek dla sprawy ogólnoludzkiej. Niby podobnie, a skrajnie odmiennie, choć autorzy obu historii są tak samo ambitni w ukazywaniu tragedii. Poza tym to jedyny prawdziwie udany film Andrzeja Wajdy w latach 90. i najwybitniejsza w filmowej karierze rola Wojciecha Pszoniaka. Bardzo dobrze zrealizowane kino.

db32707

„Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”

Długo oczekiwana kontynuacja jednej z najważniejszych historii w dziejach kina. J.J. Abrams zasiadł w fotelu reżysera i przedstawił przygody zupełnie nowych bohaterów (Rey, Finn, Poe), którzy spotykają na swojej drodze kultowe postacie z poprzednich „Gwiezdnych wojen”: Hana Solo, Chewbaccę, Leię i Luke'a Skywalkera. „Przebudzenie Mocy” to nostalgiczne widowisko dla fanów oraz doskonałe wprowadzenie dla nowego pokolenia miłośników gwiezdnej sagi.

„Manor House”

W niedzielę 15 stycznia na antenie Telewizji WP zostaną wyemitowane dwa kolejne odcinki serialu „Manor House”. Brytyjska produkcja historyczna przenosi widzów do roku 1918 roku i przedstawia upadek monarchii austro-węgierskiej oraz proklamowacja istnienia niepodległej Czechosłowacji. W tym czasie rodzina Valentovych przeprowadza się do Podoli pod Pragą, aby rozpocząć nowe życie. Widmo przedwojennego sekretu nadal nad nimi krąży, a ich sprawą wkrótce zaczyna interesować się policja.

db32707

„Różyczka”

Film Jana Kidawy-Błońskiego z Robertem Więckiewiczem, Magdaleną Boczarską i Andrzejem Sewerynem w niebezpiecznym trójkącie miłosnym. Seweryn wcielił się w rolę znanego pisarza, który angażuje się w romans z dużo młodszą od siebie Kamilą (Boczarska). Para kochanków pochodzi z dwóch różnych światów, jednak mężczyzna nie zważając na opinię innych, poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Tymczasem Kamila spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Więckiewicz), z którym łączy ją coś więcej niż silna namiętność.

„Gangi Nowego Jorku”

Nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach film Martina Scorsese (scenariusz i reżyseria) z niezapomnianym występem takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz czy Liam Neeson. Film opowiada historię wojen tytułowych gangów, które miały miejsce w Nowym Jorku w połowie XIX wieku. Akcja rozpoczyna się na Manhattanie, w roku 1845 od śmierci przywódcy gangu Irlandczyków, który ginie na oczach swego syna – Amsterdama (DiCaprio). Po zakończeniu bitwy mały Amsterdam znika na kilka lat, aby w końcu powrócić jako rządny zemsty, bezwzględny przywódca i następca swego ojca.

db32707

„Rewers”

Głośny film Borysa Lankosza z Agatą Buzek i Robertem Więckiewiczem, uznawany za polskiego kandydata do Oscara. Akcja filmu, rozgrywa się w dwóch planach czasowych - we wczesnych latach 50. ubiegłego wieku oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina, nieśmiała trzydziestolatka bez nadziei na zamążpójście. Za poszukiwanie idealnego kandydata do jej ręki zabiera się matka Sabiny. W ich mieszkaniu pojawiają się kolejni adoratorzy, jednak dopiero wizyta uroczego, inteligentnego i diabelsko przystojny Bronisława zmienia życie 30-latki. Jego obecność rozpoczyna serię zaskakujących zdarzeń, które ujawnią drugą stronę kobiecej natury...

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

db32707
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db32707