Trwa ładowanie...
d4d16f4

Program TV na Nowy Rok: "Władcy ognia", "Traffic", "Elitarni" [1-01-2018]

Dziś w TV "Tożsamość" z jednym z najbardziej zaskakujących zakończeń w historii kina. "Elitarni" przedstawią nam brutalny i bezkompromisowy świat brazylijskich stróżów prawa, z kolei "Władcy ognia" to hollywoodzka produkcja z Izabellą Scorupco w obsadzie. Na kanale WP pojawi się komedia romantyczna "Chłopak pod choinkę". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w Nowy Rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matthew McConaughey, Izabella Scorupco i Christian Bale w filmie "Władcy ognia"
Matthew McConaughey, Izabella Scorupco i Christian Bale w filmie "Władcy ognia" (Materiały prasowe)
d4d16f4

"Tożsamość"
Zaskakujący thriller z Johnem Cusakiem, Rayem Liottą, Amandą Peet i Alfredę Moliną w rolach głównych. Film opowiada historię dziesięciu nieznajomych osób, które chronią się przed burzą w położonym na odludziu motelu. Jest noc, nie działają telefony, pada ulewny deszcz. Odciętych od świata ludzi ogarnia dziwny niepokój. Przeczucia ich nie mylą, gdyż w podrzędnym hoteliku zaczyna dochodzić do przerażających morderstw.

"Tożsamość" – TVP 2 01:00

"Władcy ognia"

d4d16f4

Dziś w TV hollywoodzkie widowisko z niezapomnianym polskim akcentem. Obok takich sław jak Gerard Butler, Christian Bale i Matthew McConaughey pojawiła się bowiem Izabella Scorupco. Akcja rozgrywa się w Londynie przyszłości. Świat jest zniszczony przez smoki wybudzone z odwiecznego snu. Quinn (Bale) to szef straży pożarnej, walczący ze skutkami smoczych ataków, a także próbujący utrzymać przy życiu małą społeczność zamieszkującą ruiny starego zamczyska. Pewnego dnia zjawia się tam krewki Amerykanin, Van Zan (McConaughey), który twierdzi, że zna sposób na pokonanie bestii i ocalenie ludzkości...

"Władcy ognia" - TVN 00:30

Obejrzyj zwiastun filmu "Chłopak pod choinkę":

"Chłopak pod choinkę"

Dziś na kanale WP amerykański film obyczajowy z 2013 r. Atrakcyjna młoda kobieta niespodziewanie spotyka pomocnika Świętego Mikołaja, który spełnia jej niezwykłe świąteczne życzenie. W rolach głównych Melissa Sagemiller, Tom Arnold i Brad Rowe.

d4d16f4

"Chłopak pod choinkę" - WP 20:00

"Traffic"

Mocny dramat w reżyserii Stevena Soderbergha i czterokrotny zdobywca Oscara. "Trafiic" to trzymająca w napięciu opowieść rozgrywająca się w czasie eskalacji konfliktu między gangami narkotykowymi. Sędzia Sądu Najwyższego Ohio zostaje wyznaczony do walki ze zorganizowanym przemysłem narkotykowym w skali całego kraju. Sytuacja sędziego staje się jeszcze bardziej niepokojąca, kiedy odkrywa, że jego nastoletnia córka jest uzależniona od narkotyków. Tymczasem agenci DEA śledzą żonę więzionego bossa narkotykowej mafii, starając się sprawdzić, czy nie przejęła kontroli nad skrzętnie ukrywanymi dotąd przed nią interesami. Świetny scenariusz i genialna obsada (Michael Douglas, Salma Hayek, Benicio del Toro) sprawiają, że nie warto przegapić tego filmu.

"Traffic" - AleKino+ HD 22:20

"T2: Trainspotting"

Długo oczekiwana kontynuacja kultowego "Trainspotting" w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Twórca powrócił ze swoją słynną produkcją po ponad 20 latach od ukazania pierwszej odsłony przygód Rentona. Główny bohater, w którego ponownie wcielił się Ewan McGregor, powraca do rodzinnego Edynburga, aby odnowić kontakty z dawnymi znajomymi. Ponowne wejście do przestępczego półświatka rządzonego narkotycznymi wizjami okaże się dla niego wyjątkowo zgubne.

d4d16f4

"T2: Trainspotting" - HBO 3 23:05

Obejrzyj zwiastun filmu "T2: Trainspotting":

"Elitarni"

Jeden z najmocniejszych obrazów XXI wieku, zabierający widzów do brutalnego świata brazylijskiej faveli. Nominowany do Oscara scenarzysta "Miasta Boga" Bráulio Mantovani podjął współpracę z José Padilhą, twórcą słynnego dokumentu "Autobus 174". Ich wspólny film "Elitarni" oparty został na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro. Film wywołał olbrzymie kontrowersje w Brazylii, m. in. ze względu na ukazane w nim sceny przemocy, której dopuszczają się brazylijscy policjanci, prowadząc czystki w dzielnicach nędzy.

d4d16f4

"Elitarni" - AleKino+ HD 00:55

"Seksmisja"

Nakręcona w 1983 r. komedia Juliusza Machulskiego to bezsprzeczny fenomen. Obok "Rejsu", trylogii Sylwestra Chęcińskiego czy "Misia" to najbardziej kultowy film w historii polskiego kina. Wizja świata przyszłości, jaką zaproponował Machulski była niezwykle odważna, nawet jak na standardy kina światowego. Teksty typu "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę" czy "Albert, wychodzimy!" weszły na stałe do języka potocznego. Mimo upływu lat "Seksmisja" nie traci na popularności, gromadząc za każdym razem przed telewizorami oddane grono widzów.

"Seksmisja" - Stopklatka TV 21:50


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

d4d16f4

Podziel się opinią

Share

d4d16f4

d4d16f4