Program TV na sobotę: „Igrzyska Śmierci”, „San Andreas” i „Pod mocnym aniołem” [18‑03-2017]
W sobotni wieczór obejrzymy w telewizji przebojową ekranizację „Igrzysk śmierci” z Jennifer Lawrence w roli głównej, widowisko katastroficzne „San Andreas”, kolejny odcinek serialu „Orphan Black” i „Pod mocnym aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 18 marca w telewizji.
„Pod mocnym aniołem”
Ekranizacja słynnej, nagradzanej i tłumaczonej na wiele języków, powieści Jerzego Pilcha w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W książce Pilch - nie szczędząc drastycznych szczegółów - opisał zmagania z alkoholizmem, próby wyjścia z nałogu, powroty na oddział deliryków, liczne pijaństwa i trzeźwienia. W filmie Smarzowskiego, nagrodzonym między innymi Złotymi Lwami i Orłem, wystąpili Robert Więckiewicz, Kinga Preis, Andrzej Grabowski czy Jacek Braciak.
„Pod mocnym aniołem” - Program TVP Polonia 21:45
„Igrzyska śmierci”
Widowiskowa ekranizacja jednego z największych bestsellerów młodzieżowych ostatnich lat. Nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence wystąpiła w roli Katniss Everdeen, mieszkanki postapokaliptycznego, totalitarnego państwa podzielonego na dystrykty. Ludność z dwunastu dystryktów podlega absolutnej władzy stolicy, która co roku organizuje Głodowe Igrzyska – zawody na śmierć i życie, w których biorą udział młodzi przedstawiciele każdego regionu. 16-letnia Katniss zostaje reprezentantką swojego dystryktu i choć ma małe szanse na zwycięstwo, postanawia zrobić wszystko, by pokrzyżować plany despotycznego władcy.
„Igrzyska śmierci” - Program TVP 1 21:25
„San Andreas”
Perfekcyjnie zrealizowane „San Andreas” z Dwaynem Johnsonem w roli głównej jest dowodem, że staromodne efekty specjalne i użyte z głową CGI mogą dać fantastyczny rezultat, a trwające kilka minut, rozchwiane ujęcia jeszcze bardziej uwypuklają ich realizm. Warto zwrócić przy tym uwagę, że katastrofa, choć kardynalna w kontekście całego filmu, jest tu tak naprawdę tłem dla zmagań bohaterów – ludzkich, wzbudzających sympatię i co ważne – pierwszorzędnie obsadzonych.
„Orphan Black”
W sobotę 18 marca na kanale Telewizji WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu „Orphan Black”. Produkcja opowiada historię Sary (Tatiana Maslany), samotniej sieroty, która pewnego dnia zostaje świadkiem samobójstwa kobiety niezwykle podobnej do niej. Sarah postanawia podszyć się pod nią, przejąć jej tożsamość, konto bankowe, a nawet chłopaka. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, że została wciągnięta w śmiertelną grę.
„Orphan Black” - Telewizja WP 21:05
„Mechaniczna pomarańcza”
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w historii nazywany ''bagnem'', ''pornografią'', ''podłą moralnie bzdurą''. Po tym filmie "Deszczowa piosenka" nigdy już nie brzmiała tak samo. Przewrotny soundtrack do gwałtu niejednego oburzył i niejednym zatrząsnął, a był to najmniejszy problem Stanleya Kubricka i jego „Mechanicznej pomarańczy”. Reżyser odpierał ataki chrześcijańskich organizacji zarzucających jego powieści gloryfikację przemocy i faszystowskiej ideologii. Czy owe zarzuty były słuszne?
„Przekręt”
Kultowy film Guya Ritchiego (scenariusz i reżyseria) z niezapomnianą rolą Jasona Stathama i Brada Pitta. „Przekręt” przenosi widzów do barwnego świata londyńskich przestępców, pełnego gangsterów, szefów mafii, Cyganów czy uwikłanych w ciemne interesy bokserów. Zagmatwany scenariusz, świetne dialogi i barwne postacie czynią z „Przekrętu” jedną z najlepszych komedii kryminalnych w historii.
„Konsul”
„Konsul” to polska komedia kryminalna z 1989 roku Mirosława Borka (scenariusz i reżyseria), oparta na życiorysie Czesława Śliwy - największego oszusta epoki PRL-u. Głównym bohaterem filmu jest Czesław Wiśniak. Oszust, który wykorzystując ludzką łatwowierność postanawia otworzyć fikcyjny konsulat Austrii we Wrocławiu. W roli głównej wystąpił Piotr Fronczewski.
„Borat”
Jedna z najbardziej zabawnych, a zarazem niesmacznych komedii w dorobku brytyjskiego prześmiewcy i obrazoburcy Sachy Barona Cohena. Tytułowy Borat to fikcyjny Kazach, który wraz z producentem telewizyjnym wyrusza w daleką podróż do Stanów Zjednoczonych, w celu nakręcenia filmu dokumentalnego. Borat wyciąga na wierzch i wyśmiewa amerykańskie stereotypy, wzbudza oburzenie i na każdym kroku przysparza sobie nowych wrogów. A wszystko to w konwencji filmu drogi i bardzo nietypowej historii miłosnej z udziałem Pameli Anderson.