Trwa ładowanie...
d35rccf
Aktualności

"Projekt Złoto", czyli jak Niemcy pokonali Polskę

Share
d35rccf

Na ekranach niemieckich kin można od dziś oglądać film o sukcesie reprezentacji Niemiec w piłce ręcznej, która w lutym zdobyła mistrzostwo świata. Dokument wyreżyserowany przez Winfrieda Oelsnera nosi tytuł "Projekt Złoto".

W filmie można raz jeszcze zobaczyć najważniejsze fragmenty meczów rozgrywanych przez niemieckich piłkarzy ręcznych, w tym z dwóch pojedynków z Polską - w fazie grupowej i w finale. Kamera towarzyszy też trenerowi Heinerowi Brandowi i jego zawodnikom podczas zgrupowań, treningów, przerw, odpraw i posiłków.

Dokument porównywany jest do filmu "Niemcy - baśń letnia" poświęconego występom reprezentacji w piłce nożnej na mistrzostwach w ubiegłym roku. Niemieccy szczypiorniści również prowokują te porównania.

d35rccf

Kapitan drużyny Markus Baur cytuje selekcjonera Jürgena Klinsmanna, który w przerwie meczu z Polską na mundialu mobilizował swoich piłkarzy słowami: "Polacy są przyparci do ściany. Wywalcie ich razem z tą ścianą". W innej scenie zawodnik Torsten Jansen opowiada, jak początkowo życzliwe nastawienie niemieckich kibiców zamieniało się w agresję wobec przeciwników niemieckiej reprezentacji.

Film „Projekt Złoto" zawiera też fragmenty zabawne. Pokazuje na przykład, jak jadąc na jeden z meczów przyszli idole muszą stać w pociągu, ponieważ organizator zapomniał zarezerwować im miejsca.

d35rccf

Podziel się opinią

Share
d35rccf
d35rccf