Trwa ładowanie...
dor8kpt

Proste pragnienia

Najnowsze informacje
2.9
(19 głosów)
Oceń:
dor8kpt

„Proste pragnienia” to polski dramat z 2011 roku w reżyserii Marka Stacharskiego, który jest również autorem scenariusza do obrazu. Produkcją zajął się Maciej Kubiak, a muzykę skomponował Marcin Nierubiec. Film Stacharskiego to precyzyjne studium upadku rodziny, które najpierw odziera widza ze złudzeń, by na koniec dodać mu otuchy i spowodować katharsis.

„Proste Pragnienia” to opowieść o tym jak bolesna bywa codzienność przepełniona niekoniecznie dramatami, a zwykłymi problemami. Jola, niespełniona artystka, samotna matka, jej partner zamieszany w przestępstwa i syn, zbuntowany nastolatek konfrontują swoje marzenia z rzeczywistością i próbują o siebie walczyć, ale spirala problemów kręci się coraz szybciej, a oni są coraz dalej od siebie.

Film zdobył w 2012 roku w Lublinie nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Młodego Kina "Pełny Metraż". W filmie „Proste pragnienia w rolach głównych zagrali: Aleksandra Nieśpielak jako Jola, Bartłomiej Topa – Zbyszek, Michał Śliwa – Rafał, Janusz Chabior – Didżej, Lolita Dedyukh – Wika, Antoni Królikowski – Struś, Jan Stawarz, Andrzej Mrowiec, Mariusz Drężek.

Proste pragnienia
Tytuł oryginalny

Proste pragnienia

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

25.05.2012

Czas trwania

84 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dor8kpt
dor8kpt
dor8kpt