Trwa ładowanie...
Aktualności

Przegląd polskiego kina w Nowym Jorku

Share
Przegląd polskiego kina w Nowym Jorku
Źródło: Jupiterimages
d12eqa0

Od 3 do 11 lutego w Walter Reade Theater w Nowym Jorku odbędzie się przegląd polskich filmów Nadciągające Chmury: Bunt i refleksja w polskim kinie 1977-1989.

Publiczność będzie mogła obejrzeć obrazy takich twórców jak m.in. Wajda, Kieślowski, Holland i Zanussi, którzy kształtowali świadomość społeczno-polityczną Polaków lat 70. i 80.

Przegląd jest organizowany przez Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku i Film Society of Lincoln Center w ramach Performing Revolution in Central and Eastern Europe, festiwalu upamiętniającego 20-tą rocznicę obalenia komunizmu w Europie.

d12eqa0

- Przygotowując listę festiwalowych filmów skupiliśmy się na trzech wyznacznikach - mówi Monika Fabijańska, dyrektor Instytutu Kultury Polskiej - zaproponowaliśmy pokazanie tych, które stanowią reprezentatywny obraz polskiego kina przed 1989 r., a jednocześnie w różnorodny sposób ukazują rzeczywistość polską tego okresu (to właśnie niezwykle interesuje Amerykanów), i które nigdy - lub bardzo rzadko - nie były pokazywane były w USA.

Przegląd Nadciągające chmury powstał we współpracy z Filmoteką Narodową oraz przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Telewizji Polskiej.

Więcej informacji i kalendarz projekcji: www.polishculture-nyc.org.

Zobacz także:

d12eqa0

**[

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d12eqa0

Podziel się opinią

Share
d12eqa0
d12eqa0