Trwa ładowanie...
d1jxan7

Rachel Ward

Najnowsze informacje
4.6
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Chipping Norton

Reżyser:
Filmografia:
d1jxan7
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Rachel Ward jest brytyjską aktorką, modelką i reżyserką. Sławę zdobyła dzięki głównej roli kobiecej w serialu „Ptaki ciernistych krzewów”.

Rachel Ward – biografia

Rachel Claire Ward przyszła na świat 12 września 1957 roku w Chipping Norton, w angielskim hrabstwie Oxfordshire. Pochodzi z brytyjskiej rodziny o arystokratycznym rodowodzie. Jest absolwentką Byam Shaw School of Art w Londynie. Karierę modelki rozpoczęła w wieku 16 lat. Pięć lat później Rachel Ward zadebiutowała na szklanym ekranie rolą Jenny w dramacie telewizji NBC „Boże Narodzenie polnych lilii” (1979).

W 1981 roku Rachel Ward zagrała epizodyczną rolę w popularnej operze mydlanej „Dynastia”, a następnie zadebiutowała na dużym ekranie, występując w dreszczowcu „Szkoła wieczorowa”. W następnym roku zdobyła nominację do Złotego Globu dla najbardziej obiecującej nowej gwiazdy filmowej za kreację w dramacie kryminalnym „Maszyna Sharky'ego” (1981).

Po raz kolejny o złoty Glob przyszło Rachel Ward walczyć w 1984 roku, gdy doceniono jej rolę Meggie Cleary w kultowym miniserialu „Ptaki ciernistych krzewów”. W tym samym roku wystąpiła u boku Jeffa Bridgesa i Jamesa Woodsa w filmie „Przeciw wszystkim”, dramacie sensacyjnym w klimacie kina noir.

Kolejne ważne role w karierze aktorskiej Rachel Ward to Irene w niezależnym filmie „Hotel kolonialny” z 1987 roku, Julia w komedii „Jak zrobić karierę w reklamie” (1989), królowa Izabella w biografii „Kolumb odkrywca” (1992) czy Annette w „Bezkresnym Morzu Sargassowym” (1993).

Rachel Ward ma na swoim koncie również debiut reżyserski. W 2000 roku premierę miał film krótkometrażowy „Wielki dom” na podstawie scenariusza jej autorstwa.

Rachel Ward – nagrody

Aktorka Rachel Ward zdobyła łącznie trzy nominacje do nagrody Złotych Globów. W związku ze swoją popularnością w Australii została niejednokrotnie doceniona przez Australijską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Zdobyła łącznie cztery nominację, z czego jedna przyniosła nagrodę w 2001 roku za najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy („Wielki dom”). W 1987 roku otrzymała także nagrodę podczas festiwalu filmowego w Tokio za rolę gospodyni domowej w dramacie „Dobra żona”.

W 2005 roku aktorka otrzymała odznaczenie Orderem Australii. W 1983 roku doceniono także urodę Rachel Ward, umieszczając ją na liście najpiękniejszych kobiet Stanów Zjednoczonych.

Rachel Ward – rodzina

Mężem Rachel Ward jest Bryan Brown, z którego poznała na planie „Ptaków ciernistych krzewów”. Para zagrała później również w „Dobrej żonie”. Wzięli ślub 16 kwietnia 1983 roku. Wkrótce doczekali się trójki dzieci, córek Rosie i Matildy oraz syna Joego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jxan7
d1jxan7
d1jxan7