Trwa ładowanie...
d38ibrx
Aktualności

"Ratatuj" podbiło Paryż!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mistrz Kuchni, szczurek Remy
Mistrz Kuchni, szczurek Remy (Forum Film)
d38ibrx

Miniony filmowy weekend na świecie należał do najnowszej produkcji legendarnej wytwórni Pixar – „Ratatuj”. Film zadebiutował na szczycie amerykańskiego box-office’u z wynikiem ponad 47 milionów dolarów! Ale „Ratatuj” tryumfowało nie tylko za oceanem.

Opowieść o czarującym szczurku, który marzy o karierze szefa kuchni w renomowanej paryskiej restauracji i jego nieporadnym przyjacielu Linguinim, miała w piątek swoją europejską premierę, która odbyła się oczywiście w Paryżu.

Pod mostem Aleksandra III, gdzie główni bohaterowie animacji poznają się i rozpoczynają swoją zaskakującą przyjaźń, rozstawiono wielki namiot i rozwinięto czerwony dywan. Premierę zaszczyciła cała ekipa Pixara na czele z twórcą jego potęgi - Johnem Lassaterem, który zwyczajowo zjawił się ze swoją gromadką dzieci oraz solidna ekipa francuskich „celebrities”.

d38ibrx

To była największa impreza francuskiej stolicy minionego weekendu. Jeden z polskich dziennikarzy filmowych, którzy uczestniczyli w paryskiej premierze – Kamil Śmiałkowski, wspomina:

„- Zastosowano pomysł maksymalnej stylizacji przestrzeni na Paryż w hollywoodzkim stylu. A więc byli akordeoniści, malarze ze sztalugami, oraz wszechobecni szefowie kuchni, w których wcielił się nawet przygrywający obecnym zespół jazzowy. Świetnym pomysłem była próba stworzenia szczurzej perspektywy. Wokół było mnóstwo wielgachnych sztućców, gigantycznych rozmiarów potraw, ludzi na szczudłach. Oczywiście menu było wymyślne, bardzo francuskie, a porcje wcale nie „mysie”…

Śmiałkowski zdradza, że goście bawili się wyśmienicie, a ekipa z Pixara czuła się świetnie: Żartowano nawet, że zrobili ten film tylko po to, by mieć okazję do kilku dobrych posiłków…

Oczywiście nie tylko premiera, ale i film zrobił na pierwszych widzach wielkie wrażenie. W kuluarach powtarzano, że nie było tak dobrej produkcji Pixara od czasów „Gdzie jest Nemo”. W Polsce trwają prace nad rodzimą wersją językową. Już wiadomo, że obsada będzie gwiazdorska ze Zbigniewem Zamachowskim, Agnieszką Grochowska i Krzysztofem Kowalewskim na czele.

d38ibrx

Na polską premierę musimy jednak poczekać do jesieni, dystrybutor zapowiedział ją na 23 listopada.

Zdobywca Oscara, reżyser Brad Bird oraz niezastąpieni twórcy fantastycznych historii ze studia Pixar przedstawiają film „Ratatuj” – najbardziej oryginalną komedię tego sezonu opowiadającą o z pozoru niewyobrażalnej przyjaźni.

Jej bohaterami są: szczurek Remy, który ma czelność marzyć o zdobyciu sławy jako szef kuchni w pięciogwiazdkowej francuskiej restauracji oraz chłopak na posyłki o imieniu Linguini. Ta dziwaczna para odkrywa sposób, by rzucić kulinarny Paryż na kolana…

„Ratatuj” w polskich kinach od 23 listopada.

d38ibrx

Podziel się opinią

Share
d38ibrx
d38ibrx