Trwa ładowanie...
20-04-2006 14:43

Rosja w oczach Polaków i Polska w oczach Rosjan

Rosja w oczach Polaków i Polska w oczach Rosjan
d420nwq
d420nwq

Trzy filmy przygotowane w ramach sezonu polsko-rosyjskiego zostały zakwalifikowane do konkursu Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Filmy powstały w ramach projektu "Polska-Rosja. Nowe spojrzenie", który odbywał się podczas sezonu polsko-rosyjskiego. Są to: "Nasiona", w reżyserii Wojciecha Kasperskiego, "Elektryczka" - zrealizowana przez Macieja Cuske i "7 x Moskwa" - Piotra Stasika.

Film Wojciecha Kasperskiego "Nasiona" zdobył już I Nagrodę 28. Big Muddy Film Festival w kategorii Doc Short , a także zakwalifikował się do konkursu na: International Beverly Hills Film Festival (5-9 kwietnia 2006), INPUT (Taiwan 7-12 maja 2006) oraz International Documentary Film Festival "Flahertiana" (Perm, Russia, 3-10 maja 2006).

Celem projektu "Polska-Rosja. Nowe spojrzenie" było pokazanie Rosji w oczach Polaków i Polski w oczach Rosjan. Pięciu młodych reżyserów z obydwu krajów zrealizowało filmy dokumentalne: młodzi polscy filmowcy nakręcili filmy w Rosji i na odwrót - rosyjscy dokumentaliści zrobili filmy w Polsce. W ten sposób, na przestrzeni wielu tysięcy kilometrów - od Ałtaju aż po Licheń - powstało 10 unikalnych na skalę europejską historii.

Zakwalifikowane do Krakowskiego Festiwalu Filmowego produkcje zostaną pokazane także w Rosji. Premierę w Moskwie zaplanowano na 11 maja.

Projekt "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie" został zrealizowany w ramach "Sezonu Rosyjskiego w Polsce - Sezonu Polskiego w Rosji" przez firmę producencką Eureka Media i Instytut Adama Mickiewicza.
(fot. Kadr z filmu 'Nasiona')

d420nwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d420nwq