Trwa ładowanie...
orange kino letnie
01-07-2016 18:00

Rusza Orange Kino Letnie - najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy

Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane już od wielu lat przyciąga tłumy zachwyconych widzów. W tym roku, po raz dziewiąty dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków - nad morze, w góry i na Mazury.

Rusza Orange Kino Letnie - najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy
d2j8krz
d2j8krz

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia w Sopocie, Zakopanem oraz we wszystkie środy i czwartki w Giżycku filmami można rozkoszować się z wygodnych leżaków plażowych, klimatycznych ław góralskich i po raz pierwszy w Polsce - z przycumowanych w marinie jachtów.

Jak co roku, tygodniowy repertuar festiwalu podzielony został na interesujące dni tematyczne. Festiwal Orange Kino Letnie rozpoczynają „Muzyczne poniedziałki”, nadając rytm kolejnym dniom tygodnia. Specjalnie dla widzów festiwalu, poruszający dokument o kobiecie, której życie było muzyką czyli „Amy” oraz „Tylko Kochankowie przeżyją” Jima Jarmusha – opowieść o wiecznej miłości w rytmie hipnotycznej muzyki ze wspaniałą Tildą Swinton w roli głównej.

We wtorki - kino artystyczne pod hasłem „Festiwale, festiwale”. W tej sekcji zobaczycie portret pozornie zwykłej rodziny czyli argentyńskiego kandydata do Oscara „El Clan”. Ponadto „Koneser” - film twórcy kultowego „Cinema Paradiso” oraz nakręcony w jednym dwugodzinnym ujęciu, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film „Victoria”.

W energetycznym środowym repertuarze „Z Orange i mega hitem” nie zabraknie Brada Pitta w trzymającym w napięciu dramacie wojennym „Furia”, słynnego misia z filmu „Ted 2” czy legendarnych „Szybkich i Wściekłych 7”, gdzie napędzani adrenaliną Vin Diesel i Jason Statham przekraczać będą limity, nie tylko prędkości.

d2j8krz

Czwartkowy cykl „Made in Poland“ to przegląd najnowszych rodzimych produkcji, o których głośno w Polsce i na świecie, jak „11 minut“ z Piotrem Głowackim i Andrzejem Chyrą, „Body/Ciało“ z Mają Ostaszewską i Januszem Gajosem, czy roztańczone „Córki dancingu“ z Magdaleną Cielecką i Kingą Preis. Koncert aktorski zagrają dla nas Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Sonia Bohosiewicz i Maja Ostaszewska, czyli „Panie Dulskie“. Prawdziwa opowieść o szalonej miłości z Agnieszką Żulewską i Tomaszem Schuchardtem - to „Chemia“, film Bartka Prokopowicza, który powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll.

„Komediowe piątki” rozpoczynają weekendowe szaleństwo. O tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa opowie szwedzki „Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął”, a siedemnaście milionów roześmianych widzów to najlepsza rekomendacja dla francuskiej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże”.

W soboty filmowe creme de la creme w cyklu „Oscary!” Prawdziwa filmowa uczta: nagrodzony aż czterema statuetkami „Birdman” ze zjawiskową rolą Michaela Keatona, wybitny „Grand Budapest Hotel” z Ralphem Fiennesem, Edwardem Nortonem i Adrienem Brodym. Ponadto rozpędzony jak rollercoaster „Big short” z Ryanem Goslingiem i Christianem Balem w rolach rekinów nowojorskiej finansjery.

Festiwalowy tydzień zamkną nastrojowe „Kobiece niedziele”, które oczarują nie tylko płeć piękną. Rozpieszczać widzów będzie m.in. Woody Allen i jego „Nieracjonalny mężczyzna”, gdzie Joaquin Phoenix i Emma Stone, spierając się o sens życia ulegać będą wzajemnej fascynacji.

d2j8krz

Na codzienną porcję filmowych emocji organizatorzy zapraszają również do kawiarni festiwalowej „Koło Molo” w Sopocie, położonej na sopockim Molo, tuż przy słynnej fontannie. To właśnie tutaj w każdy czwartek lipca zapraszamy na spotkanie z cyklu „Gotowanie z Gwiazdami” podczas którego znany kucharz - Tomasz Jakubiak będzie gotował wspólnie ze znaną filmową gwiazdą m.in.* 28 lipca z Katarzyną Glinką.* Z kolei w sierpniu zapraszamy widzów na dwa wyjątkowe spotkania z cyklu „Made in Poland”. Dnia 4 sierpnia z publicznością spotka się gwiazda filmu „Panie Dulskie” niezwykle utalentowana Katarzyna Figura oraz reżyser filmu - Filip Bajon. Dnia 11 sierpnia odbędzie spotkanie z gwiazdą filmu „Chemia” – Tomaszem Schuchardtem oraz producentką Katarzyną Sarnowską. Kawiarnia jest czynna od rana do późnych godzin wieczornych. Szczegóły na fb/barkolomolo.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo. Najlepsze filmy na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane!

d2j8krz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j8krz