Trwa ładowanie...
dfr1z71

Seksolatki

Najnowsze informacje
3.8
(26 głosów)
Oceń:
Dzieje nastoletniej miłości
dfr1z71
1
WP Film
Źródło: WP Film

„Seksolatki” to polski film obyczajowy powstały na podstawie scenariusza Aleksandra Ścibor-Rylskiego.

"Seksolatki" - opis

Film opowiada dzieje 16-letniej Ani i 17-letniego Tomka. Obydwoje są jeszcze uczniami technikum. Ania – hotelarskiego, Tomek – okrętowego. W momencie, kiedy ich poznajemy, są parą od dwóch tygodni i rozpoczęli współżycie seksualne. Tomek mieszka w internacie, natomiast Ania na stancji u babci. Po śmierci babci musi niestety opuścić mieszkanie. Młoda para uznaje to za doskonałą okazję, aby zamieszkać razem. Udaje się to dzięki podstępowi – Tomek fałszuje nazwisko na legitymacji i podaje się za brata ukochanej. Z czasem o ich sytuacji dowiaduje się dyrektorka szkoły. Ania musi jak najszybciej przenieść się do technikum wieczorowego i zamieszkać w internacie. Podobnie czyni Tomek. Młodzi zwracają się o pomoc do ojca chłopaka – ten jednak odmawia zwiększenia kieszonkowego. Z kolei rodzina Ani jest całkowicie przeciwna jej związkowi – chcą ją zmusić do rozstania z ukochanym i zmiany szkoły. Dziewczyna podejmuje próbę samobójczą. Splot wydarzeń sprawia, że zakochana para zamieszkuje u dalekiej krewnej Ani w Trójmieście. Z czasem w związku tych młodych ludzi pojawiają się konflikty i zaczyna się on rozpadać. Pewnego dnia koleżanka Ani namawia ją na udział w imprezie. Ta zgadza się pójść o czym nie informuje ukochanego. Podczas prywatki dochodzi do tragedii – Ania zostaje zbiorowo zgwałcona. Dopiero nad ranem wraca do domu i natychmiast informuje Tomka, że chce stąd wyjechać, po czym wybiega na ulicę. Tomek próbuje ją dogonić motocyklem, niestety zostaje przygnieciony przez inny pojazd.

„Seksolatki” - ciekawostki

Film obyczajowy „Seksolatki” został nakręcony w Gdańsku i Sopocie. W scenie erotycznej, Hannę Wolską odtwórczynię głównej roli, zastąpiła Maryla Anka. Reżyserem „Seksolatków” jest Zygmunt Hubner – polski aktor. Jest to jego trzecia próba w roli reżysera.

Film „Seksolatki” nawet w dzisiejszych czasach odznacza się odwagą w podejmowaniu trudnego tematu, jakim jest seksualność nastolatków. Realizatorzy zrezygnowali jednak z moralizatorskiego przekazu, na rzecz ukazania realistycznego życia pełnego pułapek, problemów i zagrożeń.

Film pokazuje odważne sceny erotyczne bardzo młodych bohaterów. Ponadto, ukazuje sceny prostytucji nieletnich – stosunki dojrzałych mężczyzn z nieletnimi dziewczynami.

Seksolatki
Tytuł oryginalny

Seksolatki

Gatunek

film obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

1972

Data światowej premiery

02.05.1972

Data polskiej premiery

02.05.1972

Czas trwania

79 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfr1z71
dfr1z71
dfr1z71