Trwa ładowanie...
d26ga4u
Aktualności

"Sensacyjne Lato Filmów" - od czwartku w Kołobrzegu

Share
"Sensacyjne Lato Filmów" - od czwartku w Kołobrzegu
Źródło: Studio Munka-SFP
d26ga4u

31 projekcji, w tym kilka premierowych, spotkania z aktorami, reżyserami i producentami - w czwartek 7 sierpnia w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) rusza trzecia edycja festiwalu "Sensacyjne Lato Filmów". Impreza potrwa do niedzieli.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka festiwalu Natalia Wisłowska, w Kołobrzegu po raz pierwszy w Polsce pokazany zostanie "Gang Rosenthala" z Markiem Strongiem i Verą Farmigą. Film miał światową premierę w marcu br.

Jest francusko-polsko-amerykańsko-włosko-rumuńska produkcja oparta na prawdziwej historii żydowskiego gangu, który w 1959 r. obrabował rumuński bank centralny.

d26ga4u

Pięcioosobowa grupa dawnych członków ruchu oporu bez przeszkód przejęła w Bukareszcie furgonetkę przewożącą 2 mln niewymienialnych lei. Po napadzie została ujęta i skazana na karę śmierci. Przed jej wykonaniem skazańcy musieli zagrać samych siebie w dokumentalnym filmie kręconym na potrzeby władz komunistycznej Rumunii.

Podczas kołobrzeskiego festiwalu premierę będą miały również dwa odcinki nowego sezonu kryminalnego serialu telewizji Polsat "Na krawędzi". Gościem projekcji będzie odtwórca głównej roli Marek Bukowski.

Wyświetlona zostanie także w całości pierwsza edycja kryminalnego serialu telewizji AXN "Crossing Lines" z Donaldem Sutherlandem i Williamem Fichtnerem w rolach głównych.

d26ga4u

W programie "Sensacyjnego Lata Filmów" znalazł się też specjalny pokaz filmu Agnieszki Holland "Gorejący krzew". Zaprezentowane zostaną również obrazy z Janem Nowickim, który w Kołobrzegu odbierze Nagrodę Aktorską "Ikona Polskiego Kina".

Publiczność będzie mogła spotkać się z aktorami nowego serialu AXN "Zbrodnia", którego premierę zaplanowano na jesień br., oraz wysłuchać przedwojennych piosenek filmowych w wykonaniu Anny Dereszowskiej.

Podczas festiwalu odbędzie się też konkurs dla młodych twórców "First shot". Pokazywane na nim krótkie filmy fabularne oceniać będą Magdalena Łazarkiewicz, Wojciech Wójcik i Tomasz Raczek.

d26ga4u

Podziel się opinią

Share
d26ga4u
d26ga4u