Trwa ładowanie...
d3q7m1i
Megafon.pl
Aktualności

Serial o Elvisie powstanie w Graceland

W planach jest kolejna biografia o Elvisie Presleyu. Po raz pierwszy będzie kręcona w rezydencji Króla, Graceland.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elvis Presley
Elvis Presley (flickr.com, Fot: Elvis Galery)
d3q7m1i

Nad projektem pracuje Weinstein Television. W planach jest realizacja 8-10-częściowego dzieła, które ukaże wszystkie aspekty życia i twórczości Elvisa Aarona Presleya. W produkcję zaangażowani będą oficjalni spadkobiercy, a także Priscilla Presley, Jerry Schilling, Harvey Weinstein and David Glasser, którzy pełnić będą role producentów wykonawczych. Podczas zdjęć wykorzystane zostaną osobiste pamiątki po Presleyu, jego ubrania, samochody oraz rezydencja Graceland.

- Jestem wielką fanką niezależnych filmów Harveya Weinsteina i cieszę, że będę mogła pracować z nim przy tym projekcie i opowiedzieć, jak Elvis wpłynął muzyczną kulturę i zapoczątkował rewolucję, która zmieniła świat - powiedziała Priscilla Presley.

Cykl powstanie na podstawie książki "Elvis" Dave'a Marsha.

d3q7m1i

Postać Elvisa Presleya gościła niedawno na ekranie w filmie "Elvis & Nixon" opowiadającym o spotkaniu wokalisty z prezydentem USA, Richardem Nixonem. W rolach głównych wystąpili odpowiednio Michael Shannon i Kevin Spacey.

Graceland to nazwa posiadłości Elvisa Presleya w Memphis, w stanie Tennessee. Artysta kupił rezydencję w 1957 roku za 100 tysięcy dolarów i mieszkał tam aż do śmierci. Obecnie znajduje się tam muzeum poświęcone gwiazdorowi.

Elvis Presley zmarł właśnie w Graceland, 16 sierpnia 1977 roku.

d3q7m1i

Podziel się opinią

Share
d3q7m1i
d3q7m1i