Trwa ładowanie...
ycipk-1ca5xj
ycipk-1ca5xj

Siedem dni - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film "Siedem dni" to kryminał z wątkami dramatycznymi oparty na faktach. Opowiada o porwaniu samolotu francuskich linii lotniczych w latach 70. ubiegłego wieku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1ca5xj
"Siedem dni" to thriller oparty na faktach Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Siedem dni – zarys fabuły

Scenariusz filmu "Siedem dni" został oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w lipcu 1976 roku. Wtedy to doszło do aktu terroryzmu, a w konsekwencji brawurowej akcji grupy świetnie przeszkolonych komandosów.

Głównymi bohaterami filmu "Siedem dni" są zamachowcy narodowości niemieckiej, Brigitte Kuhlmann i Wilfried Böse. We współpracy z palestyńskimi działaczami nacjonalistycznymi porwali oni samolot francuskich linii lotniczych, lecący z Tel-Avivu do Paryża i przekierowali na ugandyjskie lotnisko w Entebbe. Tam właśnie po tygodniu przetrzymywania zakładników elitarna grupa wyszkolonych komandosów przeprowadziła brawurową akcję antyterrorystyczną.

ycipk-1ca5xj

Siedem dni – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Siedem dni" powstały w Wielkiej Brytanii,a także na Malcie.
  • Premiera filmu "Siedem dni" miała miejsce 19 lutego 2018 roku podczas 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale w Berlinie.
  • To już czwarta produkcja obrazująca dramatyczne wydarzenia z Entebbe. Wcześniej powstały filmy "Victory at Entebbe" (1976), "Atak na Entebbe" (1976) oraz "Operacja 'Piorun'" z 1977 roku. Akcja antyterrorystyczna w Entebbe stała się także wątkiem pobocznym w filmie "Ostatni król Szkocji" (2006), a także inspiracją do fikcyjnych wydarzeń ujętych w scenariuszu filmu "Oddział Delta" (1986).
  • Większość ujęć podczas realizacji filmu "Siedem dni" powstało na Międzynarodowym Lotnisku Malty w miejscowości Luqa. Co ciekawe, dokładnie dzień po zakończeniu planu zdjęciowego w pobliżu wylądował porwany samolot libijskich linii lotniczych.
  • Akcję antyterrorystyczną w Entebbe nazwano między innymi 'Operacją Jonatan' na cześć jedynego poległego komandosa, dowódcy oddziału izraelskich komandosów, Yonatana Netanyahu. Wojskowy był prywatnie bratem Benjamina Netanyahu, premiera Izraela, piastującego ten urząd od 2009 roku.

Zobacz także inne najlepsze filmy kryminalne 2018 roku.

Tytuł oryginalny

Entebbe

Gatunek

kryminał, dramat, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania, Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

19.02.2018

Czas trwania

107 min.

Reżyser
Operator
Obsada
ycipk-1ca5xj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-1ca5xj
ycipk-1ca5xj