Trwa ładowanie...
25-01-2010 11:33

Simon Pegg przeciwko przemocy w szkole

Simon Pegg przeciwko przemocy w szkoleŹródło: AP
d164o0m
d164o0m

Simon Pegg udzielił jednej z brytyjskich szkół wsparcia w walce z przemocą wśród uczniów.

Aktor nawiązał kontakt z grupą licealistów ze szkoły Brockworth Enterprise w Gloucester, której sam jest absolwentem. Uczniowie poprosili gwiazdora o poparcie dla kampanii mającej na celu położenie kresu prześladowaniom słabszych uczniów przez silniejszych kolegów.

- Chyba wszyscy na pewnym etapie padamy ofiarą przemocy - napisał Pegg w specjalnym oświadczeniu. - I nie chodzi tylko o kradzieże pieniędzy na lunch. Przemoc może być psychiczna lub fizyczna i oznacza użycie siły w celu zastraszenia kogoś, kto stoi na słabszej pozycji.

d164o0m

- Jest niezwykle ważne, aby osoby, które zastraszają i znęcają się nad innymi zrozumiały, że ich zachowanie jest niedopuszczalne - czytamy dalej. - Całkowicie sprzeciwiam się przemocy, ale jest mi jednocześnie żal chuliganów, którzy się jej dopuszczają. Są słabi i żałośni.

W ostatnich słowach listu aktor zachęcił prześladowanych uczniów do walki o własny komfort i bezpieczeństwo.

- Jeśli komuś o tym nie powiesz, nigdy się to nie skończy - napisał. - Bądź silny. Nie jesteś kapusiem tylko dla tego, że chronisz siebie i innych. Jeśli nie wiesz, z kim porozmawiać w szkole, porozmawiaj z rodzicami lub z kolegą. Nie można cierpieć w ciszy.

Simona Pegga mogliśmy podziwiać w maju 2009 roku w przeboju "Star Trek".

d164o0m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d164o0m