Trwa ładowanie...
d2ttf3w
d2ttf3w

Solar Walk

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2ttf3w
Film "Solar Walk" to duńska propozycja animowanego kina krótkometrażowego w reżyserii Réki Bucsi.
Share
"Solar Walk" to duńska animacja krótkometrażowa Youtube.com - stopklatki

Solar Walk – zarys fabuły

Film "Solar Walk" to animacja, która przedstawia obraz świata w skali makro w sposób oniryczny i nieprawdopodobny. To 21 minut pełnych barw, dziwnych postaci i ich zabawą wszechświatem. Styl sekwencyjny filmu nawiązuje do zapisu automatycznego, czyli sposobu budowania utworów, który został wymyślony w latach 20. XX wieku przez surrealistów. Polega on na zestawianiu przypadkowych zdań lub ich sekwencji w całą nielogiczną, ale ekspresyjną całość. Ma to na celu wyrażenie elementów nieświadomych, onirycznych i spontanicznych, a wszelkie myśli mają pochodzić ze sfery podświadomości.

Solar Walk – ciekawostki

Reżyserką filmu "Solar Walk" jest Réka Bucsi, która do tej pory stworzyła kilka innych nagrodzonych nagrodami filmów krótkometrażowych, między innymi "42. symfonia" oraz "Miłość".
• Réka Bucsi otrzymała szereg nagród w swojej karierze, w tym innymi statuetkę Złotego Kłosa na MFF w Valladolid oraz nagrodę główną w konkursie Ars Independent. Animacja "Solar Walk" przyniosła jej Nagrodę AUDI za film krótkometrażowy i nominację do statuetki Złotego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym Berlinale 2018.

Zobacz inne najlepsze filmy krótkometrażowe 2018 roku.

d2ttf3w
Solar Walk
Tytuł oryginalny

Solar walk

Gatunek

animacja, film krótkometrażowy

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

17.02.2018

Czas trwania

21 min.

Podziel się opinią

Share
d2ttf3w
d2ttf3w
d2ttf3w
d2ttf3w