Trwa ładowanie...

''Spotlight'' o głośnym skandalu w Kościele dotrze do Polski

Postrzegany jako jeden z silniejszych tytułów w oscarowym wyścigu dramat przedstawia śledztwo nagrodzonych Pulitzerem dziennikarzy "Boston Globe", którzy dotarli do szokujących informacji na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku.

Share
''Spotlight'' o głośnym skandalu w Kościele dotrze do Polski
d1ce2zt

Na 5 lutego 2016 roku zaplanowana jest polska premiera dramatu "Spotlight", przybliżającego kulisy głośnego śledztwa amerykańskich dziennikarzy w sprawie molestowania dzieci w archidiecezji bostońskiej.

- Film pokazuje, jak dziennikarze "Boston Globe" zmusili Kościół do przyznania się do tego, co zawstydzające, haniebne i ukrywane - obraz skomentował kardynał Archidiecezji Bostońskiej, Sean P. O'Malley.

d1ce2zt

W obsadzie znalazła się plejada gwiazd, w tym: Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams, Brian d'Arcy James, John Slattery, Liev Schreiber, Stanley Tucci i Billy Crudup.

"Spotlight" według własnego scenariusza wyreżyserował Tom McCarthy. Film spotkał się z dużym zainteresowaniem na wielu festiwalach, m.in. w Wenecji, Telluride czy Toronto. Zdobył też kilka nagród - m.in. statuetkę Chicago International Film Festival (najlepsza anglojęzyczna fabuła) czy Hollywood Film Award (scenarzysta roku).

d1ce2zt

Podziel się opinią

Share
d1ce2zt
d1ce2zt