Trwa ładowanie...

Stanisław Tym gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Share
Stanisław Tym gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
du40c5r

W ubiegłotygodniowym, piętnastym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wziął czynny udział <a href="https://ksiazki.wp.pl/stanislaw-tym-6150167192802945c">Stanisław Tym</a> vel Ryszard Ochódzki. Reżyser, scenarzysta i odtwórca głównej roli w filmie „Ryś” w studiu telewizyjnej Dwójki przekazał na aukcję prawdziwy i niezwykle zagadkowy rekwizyt z wchodzącego na ekrany już 9 lutego filmu.

Prezent Stanisława Tyma to witraż, na którym widnieją bohaterowie filmu oraz tajemniczy napis:

„Chcesz uniknąć życia raf,
przyjaciela sobie spraw,
który w biedzie nie zawiedzie,
byś miał zawsze fart i traf.
Jestem w ciąży z panem prezydentem”.

Jurek Owsiak przyjmując dar cenionego satyryka zdecydowanie uznał wartość tego dzieła sztuki:

du40c5r

To prawdziwe monidło – mówił twórca Orkiestry. – A Ochódzki i Maria Wafel wyglądają na nim jak żywi. Owsiak wie, co mówi. Przecież zanim zajął się pomaganiem dzieciom produkował, nomen omen, witraże.

Więcej informacji o tym tajemniczym podarunku znajdziecie Państwo *we fragmencie dźwiękowymwe fragmencie dźwiękowym*, w którym Maria Wafel (Zofia Merle) uchyla rąbka tajemnicy przeznaczenia tego wyjątkowego dzieła sztuki.

Witraż wciąż jeszcze można licytować, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym: pomoc dzieciom i możliwość stania się posiadaczem autentycznego rekwizytu z filmu, który z pewnością będzie hitem tego roku.

„Ryś” Stanisława Tyma na ekranach kin od 9 lutego pod patronatem Wirtualnej Polski.

du40c5r

Podziel się opinią

Share
du40c5r
du40c5r