Trwa ładowanie...
d32qu2w
Aktualności

„Star Wars: Rebelianci. Sezon 2”: dojrzewanie w odległej galaktyce [RECENZJA DVD]

Animowany serial „Star Wars: Rebelianci” na dobre zadomowił się na ekranach telewizorów. Aktualnie trwa emisja trzeciego sezonu, zaś na DVD pojawiło się 4-płytowe wydanie z wszystkimi odcinkami sezonu drugiego wraz z zestawem dodatków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Star Wars: Rebelianci. Sezon 2”: dojrzewanie w odległej galaktyce [RECENZJA DVD]
(Materiały prasowe)
d32qu2w

Przypomnijmy, że „Star Wars: Rebelianci” zapełnili lukę po nieodżałowanym serialu „Star Wars: Wojny klonów”, prezentując zupełnie nowych bohaterów, których przygody rozgrywają się w czasach pomiędzy trzecim i czwartym epizodem gwiezdnej sagi. Znany z pierwszej serii „Rebeliantów” Ezra Bridger odrobinę dojrzał, co w dużej mierze wiążę się z motywem przyjmowania nauk od Kanana Jarrusa, niedobitka Jedi. Silny w Mocy Ezra chce podążać ścieżką Jasnej Strony, chociaż jego charakter i temperament nie zawsze idzie w parze z tą filozofią. Co więcej, na młodego padawana ostrzą sobie zęby przedstawiciele Ciemnej Strony Mocy, między innymi pewien stary znajomy, który odegrał kluczową rolę w „Mrocznym widmie” i telewizyjnych „Wojnach klonów”.

Poza Ezrą i Kananem do tytułowych rebeliantów zalicza się młoda Mandalorianka Sabine, mądra i doświadczona Hera, prostolinijny Zeb i pomocny, a przy okazji niezwykle złośliwy jak na droida Chopper. Ekipa podróżująca statkiem „Duchem” dołącza w drugim sezonie do lepiej zorganizowanej grupy rebeliantów i przestaje działać w dużej mierze na własną rękę. Dzięki temu bohaterowie poznają bliżej bohaterkę wojen klonów, Ahsokę Tano oraz – co jest prawdziwą gratką dla fanów oryginalnych „Gwiezdnych wojen” - stają oko w oko z samym Darthem Vaderem.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Drugi sezon „Star Wars: Rebeliantów” obfituje w przygody na rozmaitych planetach, zawieranie sojuszy i poznawanie nowych wrogów. W porównaniu z pierwszą, na swój sposób kameralną serią, drugi sezon jest znacznie bogatszy w atrakcje i wydarzenia. I co najważniejsze, twórcy postanowili położyć większy nacisk na nakreślenie charakteru i przeszłości wszystkich członków załogi „Ducha”, a nie tylko Ezry Bridgera. Młody padawan w dalszym ciągu znajduje się w centrum uwagi i wiąże się z nim ważny wątek, jednak fani Zeba czy Sabine również nie powinni narzekać na fakt, że ich ulubieńcy są zaniedbywani.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

„Star Wars: Rebelianci Sezon 2” został wydany w Polsce na czterech dwuwarstwowych płytach DVD. Wszystkie 22 odcinki (465 minut oglądania) dostępne są w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing Dolby Digital 2.0), zaś zwolennicy oglądania filmów w oryginale, mogą się cieszyć angielską ścieżką dźwiękową w systemie Dolby Digital 5.1. Oprócz samego serialu na każdej płycie znalazły się dodatkowe materiały zakulisowe. Warto zaglądać do zakładki z tymi filmikami po seansie każdego odcinka i dowiedzieć się, jak powstawały poszczególne elementy, co inspirowało twórców itp. Oprócz tego autorzy chętnie dzielą się ciekawostkami i odpowiadają na pytania fanów, które padały w trakcie pierwszej emisji w mediach społecznościowych. Prawdziwa gratka dla fanów „Star Wars”.

Ocena: 8/10

d32qu2w

Podziel się opinią

Share
d32qu2w
d32qu2w