Trwa ładowanie...
d46j8ur

Stryker's War

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Stryker's War – historia sierżanta Jacka Strykera, który po powrocie z wojny próbuje na nowo ułożyć sobie życie, jednak sprawy nie do końca toczą się po jego myśli.
d46j8ur
WP Film
Źródło: WP Film

Stryker's War – opis

Film Stryker's War to amerykański horror akcji z 1985 roku. Znany także pod nazwą Thou Shalt Not Kill... Except .

Scenariusz Stryker's War został napisany przez Josha Beckera i Scotta Spiegela z pomocą aktora Bruce'a Campbella i Sheldona Letticha.

Jack Stryker został ranny podczas wojny w Wietnamie - dostał dwie kulki w nogę. Wraca do domu podczas gdy połowa jego towarzyszy zginęła.

Stara się ułożyć życie na nowo w swojej kabinie i odnowić znajomość ze swoją dziewczyną, Sally. Jednak jego spokój i szczęście zostają szybko zakłócone, gdy do miasta przybywa enigmatyczny Charles Manson, w którego postać wcielił się reżyser i pisarz Sam Raimi.

Uważa się on za Jezusa Chrystusa i zamierza czynić z ludzi ofiary dla Boga. Kiedy Stryker dowiaduje się, że Sally nie ma, a jej dziadek, Otis, był używany jako żywa tarcza, Stryker skupia swoich kolegów, daje im broń, niszczy dom i tworzy strefę wojenną, aby zniszczyć zły kult. Zaczyna się wojna między dwiema grupami, kończąca się licznymi ofiarami śmierci, w tym liderów kultu.

Stryker's War – ciekawostki

Obsada filmu Stryker's War składa się głównie z nieznanych osób, ponieważ większość mniejszych ról została obsadzona spośród przyjaciół i krewnych Beckera. Niektórzy z aktorów (Sam Raimi, Bruce Campbell lub Josh Becker) pojawili się jednak w innych filmach, w większości produkowanych przez Renaissance Pictures.

Film miał swoją premierę w Warren w stanie Michigan, 13 października 1985, został później udostępniony w Niemczech Zachodnich i Japonii w dniu 21 maja 1987 r., a następnie w Kanadzie 31 marca 1999 r.

Stryker's War jako film niskobudżetowy jest raczej mało znany, ale zyskuje zwolenników jako mroczny kultowy klasyk.
Wnętrza filmu to garaż Brucego Campbella na przedmieściach Detroit w stanie Michigan, przerobione na bazę wojskową lub dom Strykera. Sceny z Wietnamu były kręcone w Hartland, choć ujęcia z góry to wyłącznie materiał archiwalny.

Realizacja filmu Stryker's War, podobnie jak produkcji The Evil Dead, miała być pierwotnie prowadzona przez agenta prasowego Irvina Shapiro, który zasugerował tytuł końcowy mimo sprzeciwu Beckera.

Wokół filmu Stryker's War pojawiło się małe, ale oddane grono wiernych fanów. Strona internetowa Josha Beckera jest godna uwagi ze względu na komentarze fanów filmu, którzy uznają go za jeden z największych dzieł w amerykańskiej filmografii.

Jedna z najbardziej znanych grup fanów Stryker's War, z siedzibą w Stockton w Kalifornii, upamiętnia ten film poprzez wspólne projekty artystyczne, to tradycja, która trwa już od 15 lat.

Dialog między Strykerem a liderem kultu - gdzie ten ostatni oświadcza: "Ja jestem Jezusem Chrystusem", a Stryker powtarza: "Nie, nie jesteś ... jesteś martwy", występuje na początku piosenki Out of Hand, z albumu Wolverine Blues.

Bruce Campbell nie był w stanie powtórzyć swojej roli jako sierżant. Stryker, ponieważ został członkiem Screen Actors Guild (SAG), która zabrania aktorom występowania w produkcji innych niż SAG.

Pierwszy projekt scenariusza Stryker's War został napisany wspólnie z Sheldonem Lettichem i był bardziej mroczny oraz dramatyczny. Dyrektor Josh Becker nie zatwierdził go i napisał go powtórnie ze Scottem Spiegelem.

Stryker's War
Tytuł oryginalny

Stryker's War

Gatunek

horror, akcja, wojenny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1985

Data światowej premiery

13.10.1985

Czas trwania

84 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46j8ur
d46j8ur
d46j8ur