Trwa ładowanie...
19-03-2006 20:05

Święto kina niezależnego. Oskariada rozpoczęta

Święto kina niezależnego. Oskariada rozpoczęta
d3isvvd
d3isvvd

W sobotę 18 marca w Warszawie rozpoczęło się 5. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych "Oskariada". Impreza jest jednym z głównych w Polsce przedsięwzięć promujących kino niezależne.

Co roku do "Oskariady" zgłaszane są filmy z Polski, Niemiec, Francji, Turcji, Szwecji, Norwegii, Argentyny, Wielkiej Brytanii i USA. Do konkursu zakwalifikowały się 24 filmy, czyli co 10 zgłoszony przez twórców. Dyrektor festiwalu Maciej Dominiak mówi, że forma filmów jest zróżnicowana - fabuły, a nawet animacje i teledyski. Wszystkie one muszą jednak mieć linię fabularną.

Na "Oskariadzie", poza międzynarodowym konkursem, odbędzie się prezentacja filmów nominowanych do OFFskarów - nagród podsumowujących rok w polskim w kinie niezależnym. Podczas 9 dni Oskariady będą się też dbywały imprezy towarzyszące: koncerty, warsztaty dla młodych filmowców, konkurs na scenariusz. Ponadto - liczne pokazy specjalne: m. in. "Oda do radości", "1409 - Afera na zamku Bartenstein".

Nowością w na tegorocznej "Oskariadzie" jest konferencja dotycząca nowych technologii w branży filmowo-telewizyjnej. Organizatorzy to Stowarzyszenia "Filmforum", Magazyn Filmowy CINEMA, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych, Kino-Teatr Bajka oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów SGH.

Impreza zakończy się 26 marca.

Zobacz program festiwalu na jego oficjalnej stronie.

d3isvvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3isvvd