Trwa ładowanie...
d2wmygp

Szczęśliwy poeta

Najnowsze informacje
2.7
(14 głosów)
Oceń:
Share
d2wmygp

"THE HAPPY POET" to organiczna, w większości wegetariańska komedia o Billu, poecie, który oddał całe swoje serce, duszę i ostanie grosze, żeby otworzyć stoisko ze zdrową żywnością, czym zaskoczył swoich przyjaciół, a swoją pasją i błyskotliwością podbił klientów. Podtrzymywany na duchu przez grupkę pomocnych kolesi i dzięki dobrze zapowiadającemu się romansowi z jedną ze swoich klientek, Bill stara się zmienić coś w świecie… do momentu aż nieoczekiwane komplikacje wystawią jego nowe znajomości na próbę, a widmo świetlanej przyszłości hot-dogów zagrozi jego marzeniom.

THE HAPPY POET jest inteligentną adaptacją klasycznej amerykańskiej filmowej historii – wyrzutka mierzącego się z systemem – z dozą charakterystycznego humoru oraz świeżym spojrzeniem na zainteresowania młodej generacji - krzyżowanie się różnych światopoglądów oraz jedzenie, które jemy.

Jak powiedział Paul Gordon – scenarzysta/reżyser/montażysta/producent oraz główny aktor filmu - THE HAPPY POET – pobieżnie patrząc - wydaje się być historią faceta, który otwiera stoisko z wegetariańskim jedzeniem, ale to może być historia o każdym z nas, kto o czymś marzy i dąży do realizacji swoich pomysłów. To film o ich przetrwaniu wobec naszego bycia miłymi czy wspaniałomyślnymi oraz wobec naszego idealizmu – także o tym jak życie często balansuje między nimi.

Reżyser stworzył niezależny film – dobrze skrojoną komedię o idealnie figlarnym, wytrawnym humorze – tryskający młodością, pełny ciekawych postaci, z interesującym głównym bohaterem, który – to dobrze lub źle – nosi swoje poglądy wypisane na T-shirtach.

THE HAPPY POET został zrobiony przez grupę filmowych zapaleńców – filmowców i aktorów – z Austin, gdzie zrealizowano takżezdjęcia do filmu. W obsadzie znalazł się nagradzany teksaski aktor – Chris Doubek (występujący też w 2010 r. w filmach EARTHLING oraz LOVERS OF HATE), lokalny filmowiec/aktor/muzyk Jonny Mars oraz wyjątkowe talenty producenckie: Chris Ohlson (LOVERS OF HATE, THE OVERBROOK BROTHERS), David Hartstein (ALONG CAME KINKY…) oraz Jason Wehling (AUGUST EVENING).

Szczęśliwy poeta
Tytuł oryginalny

Happy Poet

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

22.04.2011

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d2wmygp
d2wmygp
d2wmygp
d2wmygp
d2wmygp