Trwa ładowanie...
01-12-2009 16:25

"Sześć tygodni" - nagrodzony dokument na antenie TVP1

Share
"Sześć tygodni" - nagrodzony dokument na antenie TVP1
d3qgjrk

13 grudnia, o godz. 16.00 TVP1 wyemituje „Sześć tygodni” Marcina Janos Krawczyka, film nagrodzony Nagrodą dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego w Amsterdamie.

Festiwal ten jest uważany za najważniejszą na świecie imprezę poświęconą filmom dokumentalnym. Nagrodzony dokument Janosa Krawczyka przedstawia pierwsze tygodnie życia małego człowieka.

"Te sześć tygodni od urodzenia to czas, w którym matka może podjąć decyzję o zrzeczeniu się praw rodzicielskich i oddaniu dziecka do ośrodka adopcyjnego. Decyzja jest dobrowolna, jednak nieodwracalna - od tej chwili matka biologiczna pozbawia się wszelkich informacji o dziecku i jego losie. Może zostawić jedynie list. Przez całkowite wyrzeczenie otwiera dziecku szansę adopcji" - tak film opisuje Telewizja Polska, która jest jednym z jego producentów.

Film rozpoczyna się od scen porodu. "Przecięcie pępowiny (...). Później: szpitalna sala sierotek, bezbronne dzieci pozbawione miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa. Kilkanaście łóżeczek. Widz śledzi małego bohatera przenoszonego z sali do sali, z koszyka do łóżka" - opisuje dalej TVP.

d3qgjrk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qgjrk
d3qgjrk