Trwa ładowanie...

"Sześć tygodni" - nagrodzony dokument na antenie TVP1

Share
"Sześć tygodni" - nagrodzony dokument na antenie TVP1
d2bzi49

13 grudnia, o godz. 16.00 TVP1 wyemituje „Sześć tygodni” Marcina Janos Krawczyka, film nagrodzony Nagrodą dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego w Amsterdamie.

Festiwal ten jest uważany za najważniejszą na świecie imprezę poświęconą filmom dokumentalnym. Nagrodzony dokument Janosa Krawczyka przedstawia pierwsze tygodnie życia małego człowieka.

"Te sześć tygodni od urodzenia to czas, w którym matka może podjąć decyzję o zrzeczeniu się praw rodzicielskich i oddaniu dziecka do ośrodka adopcyjnego. Decyzja jest dobrowolna, jednak nieodwracalna - od tej chwili matka biologiczna pozbawia się wszelkich informacji o dziecku i jego losie. Może zostawić jedynie list. Przez całkowite wyrzeczenie otwiera dziecku szansę adopcji" - tak film opisuje Telewizja Polska, która jest jednym z jego producentów.

Film rozpoczyna się od scen porodu. "Przecięcie pępowiny (...). Później: szpitalna sala sierotek, bezbronne dzieci pozbawione miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa. Kilkanaście łóżeczek. Widz śledzi małego bohatera przenoszonego z sali do sali, z koszyka do łóżka" - opisuje dalej TVP.

d2bzi49

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bzi49
d2bzi49