Trwa ładowanie...
d19w168

Tajemnice Silver Lake

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d19w168
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: A24

"Tajemnice Silver Lake" to nietypowy, surrealistyczny kryminał z elementami komedii i dramatu. Za scenariusz i reżyserię odpowiada David Robert Mitchell znany jako twórca filmu "Coś za mną chodzi".

Tajemnice Silver Lake – opis fabuły

Głównym bohaterem filmu "Tajemnice Silver Lake" jest 33-letni Sam (Andrew Garfield), który z własnej woli wikła się w sprawę zaginięcia kobiety, którą zobaczył przy basenie. Sam chce odkryć, gdzie podziała się Sarah (Riley Keough), a w toku śledztwa wpada na trop spisku, którego ślady można odkryć w najbardziej niespodziewanych miejscach.

Tajemnice Silver Lake – ciekawostki

  • Sceny w basenie z Riley Keough są rekonstrukcją scen z udziałem Marilyn Monroe w jej ostatnim filmie "Something's Got to Give" z 1962 roku. Produkcja nie została dokończona przez nagłą śmierć aktorki, jednak część materiału filmowego powstała.
  • Początkowo w roli Sarah obsadzono Dakotę Johnson, jednak ze względu na problemy z dostosowaniem harmonogramu zdjęć aktorka zrezygnowała, a jej miejsce zajęła Riley Keough.
  • Stylistyka produkcji "Tajemnice Silver Lake" nawiązuje do filmów noir, jednak łączy wizualne elementy retro ze współczesnymi, a do tego prowadzi widza przez osobliwą narrację przepełnioną surrealizmem.
  • Premiera filmu "Tajemnice Silver Lake" odbyła się 15 maja 2018 roku na festiwalu w Cannes.
Tajemnice Silver Lake
Tytuł oryginalny

Under the Silver Lake

Gatunek

kryminał, komedia, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

15.05.2018

Data polskiej premiery

21.09.2018

Czas trwania

139 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19w168
d19w168
d19w168