"Tancerka": tylko u nas polski zwiastun filmu Stéphanie Di Giusto [WIDEO]
Aktualności
23-11-2016 (08:21)

"Tancerka": tylko u nas polski zwiastun filmu Stéphanie Di Giusto [WIDEO]

Kiedy Marie-Louise Fuller (Soko) przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec czy sam Auguste Rodin.

Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan (Lily-Rose Depp) doprowadziło do upadku legendy.

Ben Croll z "The Wrap" pisze o "Tancerce", że "sekwencje taneczne zapierają dech w piersiach i rzucają na kolana". Z kolei Leslie Felperin z "The Hollywood Reporter" zwraca uwagę na "oszałamiająco piękne kostiumy oraz muzykę Maxa Richtera i Nicka Cave’a".

W rolach głównych zobaczymy Soko, Gasparda Ulliela, Mélanie Thierry oraz Lily-Rose Depp. "Tancerka" wejdzie na ekrany polskich kin 23 grudnia.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.