Trwa ładowanie...
d3vs5mx
Aktualności

"Tatarak" Andrzeja Wajdy na Berlinale

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Tatarak"
Kadr z filmu "Tatarak"
d3vs5mx

Najnowszy film Andrzeja Wajdy został zakwalifikowany do głównego konkursu 59. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

"Tatarak" jest pierwszym od lat polskim filmem fabularnym, który znalazł się głównym konkursie Berlinale, jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. W 2001 roku w konkursie zaprezentowano "Weisera" Wojciecha Marczewskiego, a w 2005 pokazano produkcję animowaną "Jamm session" w reżyserii Izabeli Plucińskiej.

Do tegorocznego konkursu Berlinale wyselekcjonowano 26 filmów, z czego 25 jest już znanych. W najbliższych dniach organizatorzy ogłoszą pełną listę produkcji prezentowanych w konkursie.

d3vs5mx

"Reprezentując różnorodny artystyczny styl, tegoroczne filmy konkursowe stanowią dokumentację życia w świecie doby globalizacji. Cieszymy się, że w tym roku możemy pokazać tak wiele światowych premier" - oświadczył dyrektor Berlinale, Dieter Kosslick.

Oprócz "Tataraku" Wajdy, o tegorocznego Złotego Niedźwiedzia walczyć będą m.in. brytyjski film "Cheri" w reżyserii Stephena Frearsa - z Michelle Pfeiffer i Kathy Bates w obsadzie, francusko- włoski "Ricky" w reż. Francois Ozona oraz niemiecko-duński "Storm" w reż. Hansa-Christiana Schmida.

59. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbędzie się w dniach 5-15 lutego br.

d3vs5mx

Podziel się opinią

Share
d3vs5mx
d3vs5mx