Trwa ładowanie...
24-03-2006 11:24

"Teatr dla Akogo?"

"Teatr dla Akogo?"
d3yqf1x
d3yqf1x

"Teatr dla Akogo?" - pod taką nazwą fundacja Ewy Błaszczyk przeprowadzi 26 marca wśród widzów kilkunastu polskich teatrów zbiórkę datków na rzecz budowy kliniki "Budzik". Akcja odbędzie się w wigilię Międzynarodowego Dnia Teatru.

Zebrane w teatrach fundusze zostaną przeznaczone na akcję "Budzimy do życia", której celem jest budowa - przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - pierwszej w Polsce kliniki "Budzik" dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. W klinice dzieci będą leczone i - w razie potrzeby - rehabilitowane przez okres wielu miesięcy po urazie.

Jeśli akcja, której pomysłodawcą jest dyrektor Teatru Studio Krzysztof Kosmala, spotka się z zainteresowaniem widzów, fundacja będzie powtarzać ją co roku.

- Akcje środowiska teatru są mi bardzo bliskie. Byłabym szczęśliwa, gdyby ta akcja zamieniła się w coś, co będzie trwać - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej założycielka fundacji "Akogo?", aktorka Ewa Błaszczyk.

d3yqf1x

Fundacja nie narzuca ściśle przebiegu akcji. W niektórych teatrach pojawią się puszki, do których widzowie będą mogli wrzucać datki na rzecz budowy kliniki, inne proponują widzom tańsze bilety, aby różnicę w cenie mogli oni przekazać na rzecz fundacji.

W akcji biorą udział warszawskie teatry: Ateneum, Dramatyczny, Narodowy, Na Woli, Nowy, Polski, Roma, Studio, Współczesny, Żydowski. Chęć udziału zgłosiły także teatry: Dramatyczny z Białegostoku, Śląski z Katowic, Scena Stu z Krakowa, Powszechny z Łodzi, Jaracza z Olsztyna, Nowy z Poznania, Horzycy z Torunia, Współczesny z Wrocławia, Witkacego z Zakopanego.

Fundację "Akogo?" założyła w 2002 roku Ewa Błaszczyk, której córka kilka lat temu doznała urazu mózgu. Aktorka postawiła sobie za cel wybudowanie w największych miastach Polski sieci klinik, które pomagałyby dzieciom po urazach neurologicznych.

"Teatr dla Akogo?" to nie jedyny sposób zbierania funduszy. Na rzecz fundacji można także wysyłać specjalne sms-y lub przekazać 1 proc. podatku dochodowego.

d3yqf1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yqf1x