Trwa ładowanie...
d1l6zc2

Telewizja odda hołd ofiarom hali Międzynarodowych Targów Katowickich

Share
d1l6zc2

"Umarli ze Spoon River" to tytuł spektaklu Telewizji Polskiej, który ma być dedykowany ofiarom tragedii, jaka miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w styczniu tego roku. Zdjęcia rozpoczęły się na terenie zabytkowej, chorzowskiej "Huty Kościuszko".

Spektakl oparty na poemacie Edgara Lee Mastersa ma - zdaniem Jolanty Ptaszyńskiej, reżyser spektaklu - odnosić się także w pewnym stopniu do ofiar katowickiej tragedii, na przykład dzięki temu, że zdjęcia są kręcone właśnie na Śląsku. Ponadto w treści sztuki znajdziemy cytat związany z tym regionem a oczywistym odniesieniem jest to, że sztuka opowiada o świecie umarłych.

Jan Peszek, który wcieli się w jedną z ról w spektaklu, dodaje, że jego zdaniem to także dedykacja dla rodzin ofiar, które mogą dowiedzieć się, że w tym świecie umarłych, do którego odeszli ich najbliżsi, nie jest wcale źle.

W spektaklu, który zostanie wyemitowany w Telewizji Polskiej prawdopodobnie 1 listopada, zobaczyć będzie można największych polskich aktorów: Jana Peszka, Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Jerzego Trelę i Jerzego Stuhra.

d1l6zc2

Podziel się opinią

Share
d1l6zc2
d1l6zc2