Trwa ładowanie...
d1652b2
Aktualności

Telewizja w komórce już po wakacjach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizja w komórce już po wakacjach
(tech.wp.pl)
d1652b2

Spółka Info-TV-FM, która nieoczekiwanie zdobyła koncesję na transmisję mobilnej telewizji, pierwsze kanały DVB-H uruchomi najpóźniej po wakacjach.

Z usługi jako pierwsi najprawdopodobniej skorzystają warszawiacy jednak, jak zapowiada prezes Info-TV-FM - Zbigniew Gumuliński, wiele zależy od operatorów komórkowych.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Gumuliński podkreśla, że jego firma wywiąże się ze wszystkich zobowiązań wobec UKE, a więc do końca 2009 roku pokryje sygnałem 10 najważniejszych obszarów kraju. W tym względzie Info-TV-Fm liczy na współpracę z operatorami GSM, bo to od nich zależy kiedy wprowadzą usługę mobilnej telewizji do swoich ofert. Docelowo operatorzy mają nie tylko być odbiorcą przekazu, ale mieć też bezpośredni wpływ na treści programowe.

d1652b2

Nad ofertą programową nadal trwają prace. Wedle słów prezesa, Info-TV-FM chce postawić na programy informacyjne i rozrywkę, chociaż w ofercie nie zabraknie też kanałów muzycznych i sportowych. W umowie z UKE firma zobowiązała się do uruchomienia co najmniej 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych. Największe nadzieje wiązane są z aplikacją ESG (Electronic Service Guide), która umożliwia stworzenie serwisów aktualizowanych na bieżąco i uaktywnienie widza, który ma większy wpływ na treści emitowane w programach.

Telewizja mobilna jest nowością na polskim rynku. Wedle umowy Info-TV-FM z UKE do końca roku usługa będzie dostępna w 10 największych polskich miastach, a w ciągu dwóch następnych w kolejnych 31 miejscowościach. Od 1 czerwca 2015 roku usługa ma docierać do wszystkich mieszkańców naszego kraju.

d1652b2

Podziel się opinią

Share

d1652b2

d1652b2