Trwa ładowanie...
d1a7wce

The Clovehitch killer

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1a7wce
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"The Clovehitch killer" to amerykański thriller z 2018 roku wyreżyserowany przez Duncana Skilesa ze scenariuszem Christophera Forda. Dylan McDermott znany z pierwszego sezonu "American Horror Story: Murder house" wciela się w rolę seryjnego mordercy grasującego w Stanach Zjednoczonych między 1974 a 1991 rokiem.

The Clovehitch killer – opis fabuły

Fabuła thrillera "The Clovehitch killer" rozgrywa się w Kentucky. 16-letni Tyler mieszka ze swoją bardzo wierzącą rodziną w cichym spokojnym miasteczku. Chłopiec należy do drużyny skautów, którą prowadzi jego ojciec, Don. W pewnym momencie Tyler zauważa, że mężczyzna zachowuje się dziwnie. Zaczyna podejrzewać go o związek z kilkoma zabójstwami, które miały miejsce w okolicy. Razem z Kassi, dziewczyną rzadko uczęszczającą do kościoła, zbiera poszczególne elementy układanki, by poznać tożsamość zabójcy z Clovehitch.

The Clovehitch killer – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "The Clovehitch killer" jest Duncan Skiles, który w 2011 roku nakręcił obraz krótkometrażowy "Otto and the electric eel" (5 minut), w 2014 roku stanął za kamerą komedii "The last of the great romantics". W tym samym roku nakręcił również komedię kryminalną "The fuzz";
  • Zdjęcia do filmu "The Clovehitch killer" były kręcone w Kentucky;
  • Oficjalna premiera filmu "The Clovehitch killer" odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Los Angeles 22 września 2018 roku;
  • Inspiracją do stworzenia postaci Dona był seryjny morderca Dennis Rader, który miał pseudonim BTK (Bind, Torture, Kill) oznaczającego 'związywanie, torturowanie, zabijanie'. W ciągu trzech dekad mężczyzna zabił 10 osób. Podobnie jak główny bohater filmu był zagorzałym członkiem Kościoła Luterańskiego oraz przewodził skautom.
The Clovehitch killer
Tytuł oryginalny

The clovehitch killer

Gatunek

Dramat, Thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

16.11.2018

Czas trwania

109 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a7wce
d1a7wce
d1a7wce