Trwa ładowanie...
d2gm5a3

"The Other Lamb" to anglojęzyczny debiut Małgorzaty Szumowskiej. Obejrzyj zwiastun

"The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej był już pokazywany na zagranicznych festiwalach, a wkrótce trafi do amerykańskich kin. W sieci pojawił się premierowy zwiastun.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"The Other Lamb" po festiwalowych pokazach zostanie zaprezentowany amerykańskiej widowni 3 kwietnia
"The Other Lamb" po festiwalowych pokazach zostanie zaprezentowany amerykańskiej widowni 3 kwietnia (Materiały prasowe)
d2gm5a3

Amerykańscy widzowie poznają "The Other Lamb" najwcześniej 3 kwietnia. Film Małgorzaty SzumowskiejSzumowskiej był wcześniej prezentowany na festiwalu w Toronto, Londynie czy San Sebastian. Polska reżyserka miała w obsadzie takie gwiazdy jak Raffey Cassidy ("Kraina jutra", "Zabicie świętego jelenia"), Michiel Huisman ("Gra o tron") czy Kelly Campbell ("Wikingowie").

Jak pisała nasza recenzentka, "The Other Lamb" to "horror o upadającym patriarchacie. Mroczna przypowieść o dojrzewaniu i emancypacji. Małgorzata Szumowska wizualne piękno łączy z grozą tajemniczego kultu. Zatopiona w leśnej głuszy przygląda się pozornie szczęśliwej utopii, w której niepodzielną i dyktatorską władzę sprawuje Shephard (znany z "Gry o tron" Michiel Huisman)".
Jednocześnie zaznaczyła, że Szumowska podzieli tym filmem widownię, bo pokazuje "antypatriarchaln, symboliczne przesłanie, religijność i antyreligijność".

d2gm5a3

"Małgorzata Szumowska nie boi się kontrowersji i świetnie żongluje kontrowersyjnymi myślami. Wygląda na to, że to piękny początek międzynarodowej kariery" – kwituje Małgorzata Czop.
"The Other Lamb" jeździł po festiwalach już we wrześniu zeszłego roku, ale wciąż nie ma ustalonej daty premiery w Polsce.

Obejrzyj zwiastun "Twarzy", za którą Szumowska dostała Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale

d2gm5a3

Podziel się opinią

Share
d2gm5a3
d2gm5a3