Trwa ładowanie...
dlh3sme

Tomasz Lis wśród Młodych Globalnych Liderów

Share
dlh3sme

Tomasz Lis będzie reprezentował Polskę na prestiżowym spotkaniu Młodych Globalnych Liderów.

Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło we wtorek w Genewie nazwiska osób, które wezmą udział w spotkaniu Młodych Globalnych Liderów.

Wśród 250-ciu uczestników, wybranych spośród 4-ech tysięcy kandydatów z całego świata jedyną osoba z Polski jest Tomasz Lis.

dlh3sme

„Jestem zaszczycony faktem wyboru, a jednocześnie bardzo się cieszę z jedynej w swoim rodzaju okazji poznania wspaniałych ludzi z całego świata i zapoznania się z ich doświadczeniami” - powiedział Tomasz Lis.

Wyboru uczestników spotkania dokonał specjalny 34-osobowy komitet, któremu przewodniczyła królowa Jordanii Rania, a w skład którego weszli między innymi wydawca dziennika New York Times, prezes zarządu grupy Reuters i prezes zarządu firmy Pearson, potentata wydawniczego z Wielkiej Brytanii. Wśród 250-ciu wybranych osób są reprezentanci rządów państw z kilku kontynentów, przedstawiciele światowych firm, ludzie mediów i działacze społeczni. Reprezentują oni 70 krajów, w tym 50 ze Wschodniej Azji, 50 z Europy, 25 z Bliskiego Wschodu i z Północnej Afryki, 20 z Afryki subsaharyjskiej, 50 z Północnej Ameryki, 30 z Południowej Azji i 25 z Ameryki Łacińskiej. Razem mają oni opracować tzw. „Inicjatywę 2030”, czyli nakreślić wizję świata w 2030 roku i przedstawić strategią, umożliwiającą realizację tej wizji.

Spotkanie Młodych Globalnych Liderów odbędzie się na początku września w Dalian, w Chinach.

dlh3sme

Podziel się opinią

Share
dlh3sme
dlh3sme