Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
31-08-2020 11:38

Trwa rekrutacja do AMA Film Academy w Krakowie i w Warszawie

AMA Film Academy, prywatna szkoła filmowa, prowadzi rekrutację na wszystkie kierunki. Działająca od 2011 roku w Krakowie, otwiera teraz swoją siedzibę również
w Warszawie i stawia na praktyczne kształcenie zawodowe, które pozwoli absolwentom na znalezienie pracy w poszukiwanych zawodach na planach filmowych zaraz po ukończeniu szkoły. Zapisy rozpoczęły się 15 sierpnia, a zajęcia ruszą 30 października 2020 roku. Wśród planowanych wykładowców czołowi polscy autorzy zdjęć PSC i twórcy filmowi, m.in.: Piotr Sobociński jr, Bogumił Godfrejów, Jan Holoubek, Michał Sosna, Piotr Wojtowicz, Artur Żurawski, Janusz Julo Sus, Jarosław Żamojda i Piotr Lenar; mistrzowie oświetlenia - Jerzy Irzyk i Marek Fudali oraz znani technolodzy, oświetlacze, technicy Grip, asystenci operatora i kamery. Rekrutacja trwa do 30 września, a ilość miejsc jest ograniczona.

Trwa rekrutacja do AMA Film Academy w Krakowie i w Warszawie
d1mina3
d1mina3
Informacja prasowa AMA Film Academy

Rekrutacja AMA w Krakowie i w Warszawie

Obecnie w AMA Film Academy trwa rekrutacja na kierunki stacjonarne również
w Krakowie oraz na wybrane kierunki, np. scenariopisarstwo, w trybie online. Dwuletnie, roczne i podyplomowe kierunki, semestralne kursy i pojedyncze warsztaty czekają na pasjonatów, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą filmową, ale także na szukających dopiero swojej drogi zawodowej.
Oferta szkoły obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku. Szkoła kładzie duży nacisk na naukę praktycznych dyscyplin filmowych, po których można bardzo szybko znaleźć zatrudnienie na planach filmowych (m.in. operator obrazu, operator kamery, asystent operatora, oświetlacz, grip, montażysta, kolorysta, specjalista VFX, asystent reżysera, reżyser, realizator dźwięku, scenarzysta).

W trosce o bezpieczeństwo rekrutacja w całości odbywa się online (łącznie z rozmową egzaminacyjną).

AMA WARSZAWA

W nowo otwartej AMA Film Academy w Warszawie będą prowadzone kierunki bezpośredniego, praktycznego kształcenia zawodowego w zawodach pomocniczo-twórczych. AMA Film Academy jest prekursorem kształcenia w nowych zawodach filmowych, już kilka lat temu wprowadziła kierunki operatorsko-oświetleniowy, montaż/color grading oraz specjalizację VFX. Absolwenci tych kierunków pracują już w zawodach jako koloryści, oświetlacze, asystenci kamery, steadicamu, czy jako specjaliści VFX w studiach postprodukcji. Szkołę ukończyło do tej pory ok. 1 tys. absolwentów.

d1mina3

W warszawskiej AMA Film Academy będą mogli kształcić się operatorzy kamery, asystenci Focus Puller, asystenci DIT, oświetlacze oraz technicy GRIP. Zajęcia będą prowadzone głównie na planach filmowych, w firmach oświetleniowych, rentalach sprzętu kamerowego i grip. Zajęcia studyjne odbywać się będą w studio filmowym, a teoretyczne i praktyczne także w siedzibie AMA Warszawa. Każdy absolwent otrzyma Dyplom AMA potwierdzony przez prowadzącego kierunek autora zdjęć PSC.

Zapisy odbywają się on-line pod adresem: https://amafilmacademy.pl/aktualne-zapisy/

Kierunki w AMA Warszawa

Kierunek Cinematography Camera

Kierunek Cinematography Camera w AMA to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie Zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach: operator kamery (szwenkier), asystent operatora Focus Puller lub asystent operatora DIT (Digital Imaging Technician).

d1mina3

Kierunek Cinematography Light/Grip

Kierunek Cinematography Light/Grip w AMA to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie Zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent tego kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach: oświetlacz (electrician), wózkarz, operator kranu (Grip technician).

SPOTKANIA ONLINE DLA KANDYDATÓW

Dla kandydatów i wszystkich zainteresowanych szkoła przygotowała spotkania online, które są dostępne na profilu FB AMA FILM ACADEMY. Program każdego dnia obejmuje spotkania z wykładowcami i studentami wybranych kierunków, można zobaczyć filmy studentów szkoły, a także porozmawiać z absolwentami o ich doświadczeniach w trakcie edukacji w AMA oraz w zawodzie, po jej ukończeniu. Spotkania oferują możliwość rozmowy, poznania specyfiki każdego kierunku, zdobycia wiedzy o tym, jakie ćwiczenia realizują studenci oraz jak wygląda produkcja etiud i filmów dyplomowych, nad którymi pracują. To również okazja dla przygotowujących się do rekrutacji, aby poznać wykładowców Akademii. Spotkania online w każdy wtorek: https://www.facebook.com/events/569849140636727/

Wszelkie porady i informacje udzielane są pod numerem telefonu: +48 514584030 oraz pod adresem mailowym: rekrutacja@akademiamultiart.pl

Informacja prasowa AMA Film Academy

d1mina3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mina3