Trwa ładowanie...

Turyści w strojach Borata aresztowani w Kazachstanie

Sześcioosobowa grupa Czechów została aresztowana w Kazachstanie. Miejscowa policja zatrzymała mężczyzn, gdyż każdy z nich ubrany był w bardzo skromny strój znany ze słynnej komedii.

Turyści w strojach Borata aresztowani w KazachstanieŹródło: Materiały prasowe
da2kkjd

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w stolicy kraju, Astanie. Lokalne media poinformowały o tym dopiero we wtorek. Grupa turystów z Europy została aresztowana, gdy pozowała do zdjęć w tzw. mankini, czyli stroju plażowym znanym głównie dzięki naśmiewającej się m.in. z Kazachstanu komedii Sachy Barona Cohena. Czesi zostali ukarani grzywną w wysokości 22,500 tenge, czyli równowartością 240 zł.

Mankino to męski strój, który naprzemiennie bawi i wywołuje kontrowersje, od momentu gdy światową promocję zrobił mu film "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej". W komedii maniki nosił tytułowy bohater, czyli fikcyjny kazachski prezenter telewizyjny grany przez Sachę Barona Cohena.

Zachowanie naszych południowych sąsiadów wzbudziło dyskusję w kazachskich mediach społecznościowych. Jeden z dziennikarzy zapytał "ciekawe, jak postąpiła by czeska policja, gdybyśmy zrobili to samo u nich”. Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy, z których część mówi, że policja w Kazachstanie jest przewrażliwiona, a cześć sugeruje, że sprawcy zamieszania powinni skończyć w więzieniu.

da2kkjd

"Borat" to głośna komedia z 2006 r. Jej bohaterem jest prezenter TV Borat Sagdiyev, który jedzie do USA w celu nakręcenia filmu dokumentalnego. Produkcja została w Kazachstanie zakazana. Rząd groził, że pozwie za niego Sachę Barona Cohena, gdyż ten ukazał w nim obywateli kraju jako prymitywnych seksistów i rasistów. Mimo to w 2012 r. minister spraw zagranicznych Kazachstanu podziękował brytyjskiemu komikowi, za to, że jego film pomógł w turystycznej promocji regionu.

Sacha Baron Cohen zagrał nie tylko "Borata" - poznajście "Bruna":

da2kkjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da2kkjd