Trwa ładowanie...
d3mhnod
d3mhnod
Aktualności

Ukarane media

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3mhnod

Włoska telewizja publiczna RAI i komercyjna Mediaset zostały w środę ukarane grzywnami w wysokości po 100 tysięcy euro za bluźnierstwa i przekleństwa, jakie padły w nadawanych przez nie programach typu reality show.

Urząd do spraw Komunikacji ukarał stacje za obraźliwe wypowiedzi w emitowanym w RAI programie pod tytułem "Wyspa sław" (L'Isola Dei Famosi") i kolejnej edycji "Wielkiego Brata" w telewizji należącej do byłego premiera Silvio Berlusconiego.

Jak wyjaśniono w uzasadnieniu, kary nałożono za łamanie zasady szacunku dla uczuć religijnych i ochrony nieletnich.

d3mhnod

Do wyjątkowo wulgarnej obrazy uczuć religijnych doszło w listopadzie ubiegłego roku w jednym z odcinków programu "Wielki Brat", w którym uczestnik obraźliwie wyrażał się o Bogu. Został za to natychmiast wyrzucony. Za jego zachowanie przeprosiło oficjalnie wtedy kierownictwo Mediaset.

Z kolei w październiku tego roku doszło do skandalu podczas transmisji z wyspy na Karaibach, gdzie znajdowali się uczestnicy "Wyspy sław", bijącego rekordy popularności show w drugim kanale RAI. Bluźnierstwa dopuścił się uczestniczący w programie komik i aktor Massimo Ceccherini.

Jak się podkreśla, kary administracyjne, choć niezbyt wysokie, są kolejnym argumentem dla licznych przeciwników programów reality show, domagających się ich zdjęcia z anteny, zwłaszcza w telewizji publicznej.

d3mhnod

Podziel się opinią

Share

d3mhnod

d3mhnod