Trwa ładowanie...
16-04-2009 13:30

Unikatowe amerykańskie filmy dokumentalne w Warszawie

Unikatowe amerykańskie filmy dokumentalne w WarszawieŹródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich
d2rxvvw
d2rxvvw

Tylko jeden raz, w piątek 24 kwietnia, w Warszawie będzie można zobaczyć amerykańskie filmy dokumentalne na specjalnej projekcji zorganizowanej przez Ambasadę USA pod hasłem „Amerykański Dokument w Warszawie”.

W 2009 roku przypada dziewięćdziesiąta rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA. Z tej okazji Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie organizuje wiele imprez kulturalnych. 23 i 24 kwietnia w Warszawie gościć będą amerykańscy dokumentaliści: Betsy McLane, była dyrektor International Documentary Association i współautorka Nowej Historii Filmu Dokumentalnego oraz David O’Shields, operator, reżyser i twórca filmów dokumentalnych poświęconych problematyce ochrony środowiska naturalnego w Stanach Zjednoczonych.

23 kwietnia amerykańscy dokumentaliści spotkają się z polskimi filmowcami w kinie „Rejs” podczas specjalnego wieczoru połączonego z projekcją filmu Davida O’Shieldsa pt. „Utracony Krajobraz Ameryki: Preria”, zorganizowanego wspólnie z SFP.

W piątek 24 kwietnia w warszawskim kinie „Rejs” na seansach dla publiczności zostaną zaprezentowane cztery znakomite filmy dokumentalne: „Odnajdując siłę” Emily Kirch, Erina Persleya i Vincenta Hornera, „Od mostu do mostu” Kim Snyder, „Wyprodukowano w Los Angeles” Almuneda Carracedo oraz „Street Fight” Marshalla Curry. Wszystkie filmy prezentowane na mini-przeglądzie opowiadają o ważnych problemach społecznych i politycznych w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

Kino „Rejs”, prowadzone przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, zastosowało z tej okazji specjalną cenę biletów, dostosowaną zwłaszcza do możliwości uczniów i studentów – 5 zł. Seanse (z lektorem) odbędą się o godz. 17.00, 18.00 i 20.00. Gośćmi specjalnymi przeglądu będą Betsy McLane i David O’Shields.

d2rxvvw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rxvvw