Trwa ładowanie...

Usunięta z "Big Brothera" za rasistowskie wypowiedzi

Share
Usunięta z "Big Brothera" za rasistowskie wypowiedzi
Źródło: AP
du40c5r

Rasistowskie uwagi uczestniczki programu telewizyjnego "Celebrity Big Brother", 25-letniej Jade Goody, wypowiadane pod adresem innej uczestniczki, indyjskiej aktorki Shilpy Shetty, spowodowały masowe protesty telewidzów. W ich konsekwencji Goody, mało znana brytyjska aktorka, została usunięta z programu.

Podobne obraźliwe uwagi miała wygłaszać inna brytyjska uczestniczka programu Danielle Lloyd.

Shetty, która w Indiach jest gwiazdą filmową pierwszej wielkości, miała być nazywana w emitowanym na żywo programie "psem". Lloyd miała o niej powiedzieć, że "powinna wynosić się do domu, bo nie umie nawet mówić po angielsku".

Do stacji telewizyjnej Channel 4, która nadaje ten program z gatunku reality show, wpłynęło ponad 38 tys. protestów od oburzonych telewidzów. W rezultacie dyrekcja stacji zdecydowała się usunąć Goody z programu, mimo, iż ta starała się wszelkimi sposobami zatrzeć złe wrażenie i zapewniała, że "nie jest rasistką".

du40c5r

Również sama indyjska aktorka powiedział, że "nie wierzy aby Goody uczyniłaby coś zbliżonego do rasizmu".

Podobnie jak inne programy z cyklu "Big Brother", jego uczestnicy są odizolowani od świata i cały czas filmowani.

Sprawa wpłynęła nawet na przebieg wizyty w Indiach brytyjskiego ministra finansów Gordona Browna, który specjalnie po to aby zatrzeć jej negatywne następstwa złożył wizytę w studiach Bollywoodu (odpowiednika amerykańskiego Hollywoodu).

Poparcie dla Shilpy jest naprawdę duże. Jest jednak jasne, że nasze przesłanie dociera. Brytania jest krajem tolerancji i sprawiedliwości - powiedział Brown dziennikarzom.

du40c5r

Podziel się opinią

Share
du40c5r
du40c5r