Trwa ładowanie...
marek grechuta
08-02-2010 11:20

W Krakowie odbyła się premiera filmu o Marku Grechucie

W Krakowie odbyła się premiera filmu o Marku GrechucieŹródło: ONS.pl
d77zwmx
d77zwmx

Telewizyjny film dokumentalny o *Marku Grechucie "Gdziekolwiek będę..." zaprezentowano na Scenie Tęcza w Krakowie. W premierowym pokazie uczestniczyli członkowie rodziny artysty, przyjaciele, artyści i miłośnicy jego twórczości.*

Reżyserem filmu jest dziennikarz telewizyjny i reżyser Piotr Poraj-Poleski, film powstał na podstawie scenariusza żony artysty Danuty Grechuty i reżysera.

- Założenie filmu było takie, by wykorzystać wspomnienia pani Danuty Grechutowej" - powiedział reżyser filmu Piotr Poraj-Poleski. Danuta Grechuta jest narratorem filmu, udostępniła swoje archiwum domowe i w filmie oprowadza po życiu Marka Grechuty. Udostępniła także swój dom, po raz pierwszy prezentowany publicznie.

d77zwmx

W filmie po raz pierwszy od śmierci Marka Grechuty wypowiada się także jego syn Łukasz.

- Staraliśmy się wiernie zaprezentować relację żony i oddać klimat, który Marek Grechuta w sobie miał. W filmie mówimy też o jego różnorodnej twórczości artystycznej, o jego pasji kibicowskiej, ale nie wiem, czy 55-minutowy film oddaje całą złożoność jego postaci. O Marku Grechucie można by kręcić film w odcinkach - powiedział Poraj-Poleski.

W filmie Marka Grechutę wspominają także m.in.: Maryla Rodowicz, Leszek Aleksander Moczulski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau. Niektórzy z nich przybyli na premierę filmu.

Podczas wieczoru na Scenie Tęcza zaprezentowano także fragmenty archiwalnych nagrań telewizyjnych Marka Grechuty i zespołu Anawa.

d77zwmx

Marek Grechuta - piosenkarz i kompozytor, wykonawca przebojów "Dni, których nie znamy", "Będziesz moją panią", "Niepewność", "Korowód" - zmarł 9 października 2006 roku w Krakowie w wieku 61 lat.

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d77zwmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d77zwmx