Trwa ładowanie...
05-03-2010 12:01

W kwietniu przegląd filmów "Łodzią po Wiśle"

W kwietniu przegląd filmów "Łodzią po Wiśle"
dq3ckhy
dq3ckhy

Już po raz ósmy znakomite filmy krótkometrażowe oraz wyjątkowe wydarzenia promujące sztukę filmową, czyli przegląd „Łodzią po Wiśle" - 9 i 10 kwietnia w Warszawie, tym razem w kinie Kultura.

Tradycyjnie na Festiwalu "Łodzią po Wiśle" pochwalimy się najnowszymi osiągnięciami studentów PWSFTviT. W konkursowym przeglądzie filmów zaprezentujemy warszawskiej publiczności najciekawsze etiudy, które powstały w ubiegłym roku na Wydziale Reżyserii, Operatorskim oraz w Pracowni Animacji i Efektów Specjalnych. W sumie pokażemy około 80 krótkich filmów fabularnych, dokumentalnych, animacji i filmów operatorskich, które złożą się na ponad 12 godzin projekcji.Pokazy odbywać się będą w dwóch salach projekcyjnych.

Atrakcją tegorocznego Przeglądu będzie specjalny pokaz etiud z praskiej szkoły filmowej FAMU - laureatów analogicznego festiwalu odbywającego się każdego roku w Pradze oraz pokaz eksperymentalnych krótkich form video, które nawiązują do działań i filmowych pomysłów formalnych podejmowanych w szkole w latach 70-tych przez Warsztat Formy Filmowej. Ze względu na wypadającą w kwietniu 85-rocznicę urodzin Wojciecha Jerzego Hasa w trakcie przeglądu chcemy także przypomnieć sylwetkę twórcy i pokazać jego pierwszy film fabularny „Pętla”.

Chcąc oddać hołd zmarłemu w zeszył roku wybitnemu i niestety trochę zapomnianemu reżyserowi i wykładowcy PWSFTviT w Łodzi - Stanisławowi Różewiczowi, planujemy pokaz „Ulicy brzozowej” filmu, który współreżyserowany był również przez Hasa.

Nowością tegorocznego Przeglądu będzie konkurs na najlepszy trailer etiudy szkolnej.

dq3ckhy

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

dq3ckhy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq3ckhy