Trwa ładowanie...
21-06-2006 11:53

Wakacyjne Kadry tylko w Cieszynie

Wakacyjne Kadry tylko w Cieszynie
dj5mnom
dj5mnom

Cieszyński Festiwal Filmowy "Wakacyjne Kadry" odbędzie się w Cieszynie w dniach od 12 do 16 lipca.

„Wakacyjne Kadry” to kolejna inicjatywa Miasta Cieszyna, która jest realizowana ze środków unijnych w ramach projektu „Ciesz się Cieszynem – Wakacyjne Kadry”. Festiwal jest otwarty na publiczność, od dzieci szkolnych po ich rodziców.

Na wszystkie pokazy filmowe i imprezy będzie wstęp wolny!

Uroczyste otwarcie Festiwalu uświetni Koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara o godz.19.30 w Kościele Jezusowym w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Pana Mirosława Jacka Błaszczyka. W programie znajdą się kompozycje Wojciecha Kilara do filmów: Dracula Francisa Forda Coppoli, Trędowata Jerzego Hoffmana oraz Pana Tadeusza i Ziemii obiecanej Andrzeja Wajdy.

Program konkursowy Festiwalu będzie się składał z nowych polskich filmów. Pod nazwą „Wakacyjne kadry”- Cieszyn.Film.Festiwal zostaną zaprezentowane pełnometrażowe produkcje fabularne i krótsze dokumentalne. Pokazom pozakonkursowym będą towarzyszyć również etiudy animowane. Krajowe produkcje zostaną przywrócone do łask publiczności, która oceni je i ich twórców w wielu różnych kategoriach.

Cieszyn jest również otwarty na świat. Pod nazwą School Film odbędzie się w ramach imprez towarzyszących, pokaz etiud szkół filmowych ze świata, organizowany przez Instytucję Filmową „Silesia-Film” i Fundację Akademia Mediów. Pomysłodawcami konkursu są... studenci Wydziału Radia i TV, szkoły filmowej w Katowicach. Nagrodami będą statuetki „podkowy” w kilku kategoriach, m.in.: etiuda dokumentalna, etiuda fabularna, etiuda operatorska, animacja, scenariusz.

dj5mnom

Instytucja Filmowa Silesia Film przygotowała również przegląd filmowy wybranych filmów Andrzeja Wajdy, pod wspólną nazwą Wielkie Widowiska Wajdy. Projekcją będzie towarzyszyć wystawa strojów do filmu "Ziemia obiecana" autorstwa Barbary Ptak.

TA FOTOGRAFIA JEST O MNIE - pod tym motto zostanie zaprezentowanych 8 filmów dokumentalnych i niezwykłych impresji video-art Curtisa Burza, który organizuje Fundacja Nowego Filmu, co będzie jednym z większych wydarzeń festiwalu.

Ciekawym uzupełnieniem programu filmowego będą pozostałe imprezy towarzyszące a wśród nich koncerty świetnych zespołów: NEGATYW, TRIBE, Apostolis Anthimos („Lakis”).

Nocne maratony filmowe w klubie festiwalowym od godz. 22.00 (12-14.07) to kolejna rewelacja festiwalu. Pod hasłem TERAZ My Wyż’70 zostaną zaprezentowane filmy wyróżnione przez publiczność podczas I i II edycji Festiwalu Filmu Wyż’70- www.fff.art.pl. W filmach TERAZ My ważne jest to co tu i teraz, po prostu codzienność. Młodzi reżyserzy pokazują nam jak odnaleźć się w tej medialnej rzeczywistości i nie pozwolić się jej zwieść.. Jest to wspólny portret pokolenia wyżu lat 70-tych.

dj5mnom

W sobotę i niedzielę w pięknej scenerii Rynku Miasta Cieszyna odbędą się projekcje plenerowe polskich komediowych hitów sezonu Francuski numer w reżyserii Roberta Wichrowskiego i Tylko mnie kochaj w reżyserii Ryszarda Zatorskiego na ekranie wielkości 16 na 9 metrów. Emocji pod otwartym niebem dostarczy Dobrekino.pl.

Wystawa plenerowa rzeźb ”Rodziny Renesów”, prezentacja szkła artystycznego Ewy Michalskiej oraz eksilibrysy autorstwa Krzysztofa Kmiecia oraz wiele innych atrakcji czeka na Was w Cieszynie. Cieszmy się Cieszynem..!

Szczrgółowy program festiwalu Wakacyjne Kadry znajdziesz na jego oficjalnej stronie

dj5mnom
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj5mnom